Трьох «народних міліціонерів» з Козачої Лопані оголосили у розшук

21.12.2022 14:49 Дергачі
Суд дозволив прокуратурі проводити спеціальне розслідування у трьох кримінальних справах за фактом колабораційної діяльності жителів Козачої Лопані Харківської області.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури, передає «Слобідський край».

Як установили правоохоронці, під час окупації селища два чоловіки та жінка добровільно пішли на співпрацю з ворогом і вступили до лав створеного окупантами «Територіального відділу міліції смт Козача Лопань».

41-річний чоловік та 36-річна жінка обійняли посади «тимчасово виконуючий обов’язки дільничного інспектора».

Їм заочно повідомлено про підозру за фактом добровільного обіймання посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

33-річний чоловік обійняв посаду «тимчасово виконуючого обов’язки начальника» у цьому незаконному правоохоронному органі. Крім того, він відбирав у людей автомобілі, зброю, боєприпаси, сільськогосподарську техніку та інше майно на потреби російської армії.

«Начальник» окупаційної міліції селища Козача Лопань

Також він організовував діяльність цього псевдоправоохоронного органу, підписував та погоджував незаконні службові документи, керував і надавав вказівки своїм підлеглим, установили в СБУ.

Йому заочно повідомлено про підозру за двома статтями: за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України) та за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

У відділі комунікації поліції Харківської області повідомили, що після звільнення селища Козача Лопань бійцями ЗСУ підозрювані втекли за межі України. Наразі вони оголошені у розшук. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, одна з катівень, де російські окупанти та їх пособники знущалися з місцевих мешканців, була облаштована саме в приміщенні цього відділу «народної міліції» в смт Козача Лопань.

Нагадаємо також, що в жовтні правоохоронці знайшли в селищі Козача Лопань трупи двох чоловіків зі слідами насильницької смерті, які були поховані в одній могилі.