У селі Руська Лозова відновили газопостачання для 1700 домівок

09.12.2022 12:55 Дергачі
Фахівці завершили ремонт пошкоджених газових мереж у звільненому селі Руська Лозова Дергачівської громади. Завдяки цьому 1700 домівок місцевих жителів знову можуть використовувати блакитне паливо. Також йде відновлення інших деокупованих населених пунктів громади.

Про це повідомляє «Слобідський край».

Фахівці «Харківгазу» відремонтували пошкоджені внаслідок російських обстрілів газові мережі у звільненій Руській Лозовій Дергачівської громади. Відтепер 1700 будинків села знову можуть отримувати газ. Відновлювальні роботи у населеному пункті продовжуються.

— Газівники ще працюють. Більшу частину Руської Лозової вже відновили, але ще є пошкоджені ділянки, на яких ведуться відповідні роботи. Сподіваємось, що до середини місяця газопостачання буде відновлено у всіх домівках, – розповів «Слобідському краю» начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

Також очільник Дергачівщини повідомив, що наразі триває відновлення газопостачання у Козачій Лопані, яка знаходиться неподалік від кордону з рф. За його словами, газівники закінчать ремонтні роботи в Козачій Лопані вже 10 грудня.

Крім Руської Лозової, наразі газопостачання відновлено до щонайменше 600 родин у селищах Козача Лопань та Слатине. Також іде відновлення критичної інфраструктури у Безруках.

— Це великі села та селища, на території яких сьогодні проживає багато людей. Сьогодні ставимо завдання в першу чергу відновити газо- та енергопостачання саме в ці населені пункти, – поділився Вячеслав Задоренко.

У Безруках вже частково відновлено електропостачання. Зараз енергетики працюють над тим, щоб повністю запустити населений пункт і перейти вже на територію селища Слатине.

У зв’язку з відновленням енергетичної інфраструктури до Дергачівської громади все частіше повертаються місцеві жителі. Однак, на Дергачівщині є такі населені пункти, які зазнали значних руйнувань унаслідок бойових дій. Здебільшого це стосується селища Прудянка, села Цупівка, а також населених пунктів Токарівського та Проходівського старостинських округів. Там майже повністю зруйнована вся інфраструктура, і на території цих населених пунктів проживає невелика кількість людей.

— Усіх мешканців пам'ятаємо, вони на нашому контролі. На місцях працюють старости, забезпечують людей харчуванням та «буржуйками». Як тільки буде завершено відновлення газо- та електропостачання у населені пункти, де проживають п’ятсот та більше людей, відразу ж наші комунальні підприємства перейдуть до відновлення критичної інфраструктури в менших селах, – зазначає начальник Дергачівської міської військової адміністрації.

Також відсьогодні у Дергачівській громаді починає працювати державна програма із забезпечення деревиною місцевих мешканців. До цього, як розповідає Вячеслав Задоренко, громада силами комунальних підприємств забезпечувала людей твердим паливом.

Нагадаємо, що на території Дергачівської громади функціонують три Пункти незламності, де у випадку відсутності електроенергії місцеві жителі зможуть зігрітись, отримати теплі напої та підзарядити гаджети. Також Президент України Володимир Зеленський до Дня місцевого самоврядування нагородив орденом «За мужність» міського голову міста Дергачі.

Дергачі — новини читайте тут.