Жителів Дергачівщини закликають поки не повертатися додому

17.05.2022 10:30 Дергачі
Під постійними обстрілами в Дергачівській громаді продовжують відновлювати критичну інфраструктуру та надавати гуманітарну допомогу.

Окупанти продовжують обстрілювати Дергачівщину. За інформацією очільника громади, артилерійських обстрілів зазнали Дергачі, Безруки, Слатине, Прудянка, Руська Лозова та інші населені пункти громади. Військові рф застосовують вертольоти та бронетехніку для знищення приватних будинків та цивільної інфраструктури в зоні активних бойових дій.

Через постійну загрозу обстрілів Вячеслав Задоренко наголосив, що повертатися до громади ще зарано. Мінімізувати кількість жертв та поранених удалося передусім через евакуацію.

– Зараз ми спостерігаємо, як люди починають повертатися до своїх домівок. Вочевидь, ця тенденція зумовлена масовим поверненням харків’ян до свого міста. Але, будь ласка, не забувайте, що Дергачівщина – це не Харків, а північний форпост оборони обласного центру. У нас тривають активні бойові дії, три старостинські округи досі повністю окуповані, тому я закликаю усіх поки що залишатися на більш безпечних територіях! – каже він.

Після руйнування гуманітарного центру тут змогли налагодити логістику і продовжують надавати гумдопомогу мешканцям. Її змогли отримати жителі Дергачів, Ємців, Шовкоплясів, Замірців, Семенівки, Безруків, Слатиного, Прудянки та Руської Лозової.

Продовжується робота і над відновленням критичної інфраструктури. 15-16 травня газівники змогли відновити постачання блакитного палива близько шести тисячам домоволодінь у Дергачах та прилеглих селах. 16 травня РЕМ відновив вісім пошкоджених електромереж у місті та під'єднав до електропостачання ще 12 об'єктів. Відновили й водопостачання у багатоквартирних будинках у Дергачах.

Автор: Анастасія Хушану