«Приділяємо увагу і маленьким, і великим населеним пунктам»: як у Донецькій громаді ремонтують дороги

Громади на зв'язку
02.11.2023 13:20 Донець
Фото: Донецька селищна рада Фото: Донецька селищна рада

Цьогоріч у населених пунктах Донецької громади активно ремонтуються дороги. З місцевого бюджету на 25 поточних та 11 капітальних ремонтів було виділено понад 120 мільйонів гривень.

Ремонт після «прильотів»

Як передає медіа «Слобідський край», минулого року дороги в Донецькій територіальній громаді не ремонтувалися. Як пояснює Донецький селищний голова Анатолій Наздрачов, до війни на 2022 рік були плани щодо ремонту, однак ТГ перебувала в зоні активних бойових дій. Через це недоцільно було ремонтувати дороги місцевого значення комунальної власності. Цьогоріч їх у Донецькій громаді знову почали відновлювати. Частково зробили ті, які були визначені за планом на 2022 рік, плюс додали актуальні.

– У нас є населені пункти, які постраждали внаслідок бойових дій, наприклад, село Пришиб. У цьому населеному пункті пошкоджена десь третина житлового фонду, це близько 370 будинків. Тому насамперед гроші спрямували в цей населений пункт, аби люди бачили, що село не кинуте напризволяще. Там були не дуже якісні дороги, їх треба відновлювати. Ми це зробили, аби місцеві мали можливість відновлювати своє житло. В основному там провели поточний ремонт, хоча був і ямковий. У цьому селі дві асфальтовані дороги, полотно було пошкоджено «прильотами», ми його відновили. Люди бачать, що населений пункт живе і відновлюється, тому активно повертаються додому, – каже очільник Донецької громади Анатолій Наздрачов.

Ремонт доріг в селі Пришиб Донецької громади, Харківська область

Ремонт доріг в селі Пришиб

Загалом дороги в цьому році ремонтувалися практично в усіх населених пунктах громади. Це стосується і великих населених пунктів, таких як селища Донець і Андріївка, і маленьких, наприклад, села Червона Гірка.

– Напевно, у кожній громаді є проблемні дороги, які потребують ремонту та приведення до належного експлуатаційного стану. Вони не лише створюють незручності для учасників дорожнього руху, а ще й можуть стати причиною серйозної ДТП. Донецька селищна територіальна громада не виняток. Тому відновлення доріг стало одним із пріоритетних напрямів роботи селищної ради у 2023 році. У нас не такий підхід, що великим населеним пунктам усе, а іншим нічого. Намагаємося, аби жодне село не залишилося без уваги, – зазначає Анатолій Наздрачов.

Виділили понад 120 мільйонів

У 2023 році в населених пунктах Донецької селищної територіальної громади розпочалися 25 поточних та 11 капітальних ремонтів. Фінансування йде коштом місцевого бюджету. На це виділили 121 мільйон 230 тисяч 191 гривню. Загальна площа, що підлягає ремонту цьогоріч, складає 55 500 квадратних метрів. 
Станом на 30 жовтня відремонтовано 30 702 квадратні метри на суму 50 мільйонів 466 тисяч 266 гривень. Також фактично вже відремонтували чотири ділянки, але по них ще потрібно закрити відповідні акти, провести оплату. Зараз цей процес триває.

Як ремонтують дороги в Донецькій громаді, Харківська область

Ремонт доріг у Донецькій громаді

До кінця року ще мають бути закінчені чотири ремонти. Це міжквартальна дорога з вулиці Спортивна на вихід із вулицею Центральною та дорога біля одного з будинків на вулиці Центральній у Донці, а також два об’єкти в селищі Андріївка.

– Наприклад, у Донці за часи незалежності України взагалі капітальні ремонти не проводилися. Вони вже давно були потрібні, втім вийшло за них взятися тільки зараз. На дорогах були великі ями, ними неможливо було їздити. Візьмемо вулицю Україн­ську в Андріївці. Через її поганий стан довелося змінювати маршрут соціального автобуса. Це завдало незручностей людям, їм довелося до зупинки йти пішки, а це зайві півтора-два кілометри. Відновили там дорогу – і маршрут повернувся до звичного. До речі, у нас в громаді два соціальні маршрути. Усі населені пункти сполучені безоплатними автобусами, – розповідає керівник Донецької громади.

Він підкреслює, що відновленням доріг будуть займатися й надалі.

– Роботу з відновленням доріг ми ведемо планомірно, кожного року приділяємо цьому увагу, тільки минулий «вилетів із життя». Будемо її продовжувати за наявністю бюджетних коштів, оскільки наразі живемо в таких умовах, що не знаємо, що буде завтра. Віримо в ЗСУ і сподіваємося, що якомога швидше настане мир, аби продовжувати поліпшувати умови життя в нашій громаді. Зокрема, це стосується й якості доріг, – зауважує Донецький селищний голова Анатолій Наздрачов.

Нагадаємо, що  у селі Пришиб  Донецької громади Ізюмського району Харківської області вставляють вікна і двері в під’їздах багатоповерхівок. 

Також нагадаємо, що у Донецькій громаді Ізюмського району Харківської області підтримують благодійно-екологічну акцію «Ворогам – кришка!» і оголошують збір пластикових кришечок у рамках проєкту «Крила», ініційованого БФ "О.В.Е.С."

Раніше ми писали, що в Андріївці військова медикиня навчає дітей тактичної медицини.

Більше новин селища Донець та інших населених пуктів громади читайте на нашому сайті