У Донецькій громаді працює машина для розмінування

26.06.2023 16:20 Донець

 

На полях приватного агропідприємства «Явірське» Донецької громади Харківської області задіяна машина для розмінування на дистанційному управлінні.

 Як розповів медіа «Слобідський край» розповів власник  ПП «Явірське» Олег Гірман, тисяча гектарів орної землі не обробляються ось уже другий рік поспіль через щільне замінування.  Крім вибухівки, заважають і бур’яни, які заввишки до двох метрів.

– Спершу  ми звертались до організацій, які займаються розмінуванням, та розцінки на їхні послуги – 5 тисяч гривень за один гектар. Це для нас не по кишені. Успішний досвід колег із сусідньої Чугуївщини підштовхнув до створення власного агрегата з розмінування на дистанційному управлінні, – розповідає Олег.

 До трактора Т-150 був розроблений причіпний механізм натискної дії, розрахований на виявлення протитанкових мін та іншої вибухівки. Над агрегатом у «Явірському» працювали тиждень, до розробки дистанційного керування залучали вузькопрофільних спеціалістів.   

Нагадаємо, у Донецькій громаді Харківської області відбулося свято вшанування обдарованих учнів закладів освіти Донецької ТГ та їхніх наставників.

Також нагадаємо, у Донецькій громаді Харківської області  команда представників FSD Ukraine (Швейцарський фонд протимінної діяльності) провела інформаційну сесію  з питань мінної безпеки.

Раніше ми писали, що у Донецькій громаді працює перукарня на колесах.

Більше новин Донець читайте на нашому сайті.

Автор: Тетяна Чмут