«Такі позитивні емоції необхідні людям»: у Донецькій громаді пройшли велопробіг та футбольний жіночий турнір

23.05.2023 14:50 Донець
Фото: Донецька селищна рада Фото: Донецька селищна рада

Два тижні поспіль у Донецькій громаді відбувалося свято спорту. Спочатку влаштували жіночий футбольний турнір серед дорослих, а потім провели велопробіг до Дня вишиванка. Жителі ТГ, особливо діти, отримали багато позитивних емоцій, які вкрай важливі у такий непростий час.

Найменшому учаснику – два роки

20 травня в селищі Донець до Всесвітнього дня вишиванки відбувся культурно-спортивний захід «Велодень у вишиванці – 2023», який зібрав не тільки місцевих велолюбителів, а й спортсменів з Балаклійської та Ізюмської громад.

Свято розпочалось з вікторини «Вишиванка – наш генетичний код», перемогу в якій здобув Семен Кузьменко. Також була веловікторина «Я знаю свій велосипед», де переможницею стала Дар’я Лук’яненко. Наймолодші учасники продемонстрували свою спритність на біговелах та самокатах.

«Велодень у вишиванці – 2023», Донецька громада, Харківська область

Кульмінацією заходу став масовий велопробіг, який простягнувся мальовничими вулицями селища Донець. Найстаршим учасником велопробігу став 64-річний Віктор Собків, наймолодшим – 2-річний Матвій Клец. Їх відзначили пам’ятними подарунками та статуетками.

«Велодень у вишиванці – 2023» у Донецькій територіальній громаді, Харківська область

Кожен велолюбитель під час реєстрації отримав сертифікат учасника та іміджевий браслет. Найактивніші у конкурсах та розвагах нагороджені пам’ятними подарунками.

«Велодень у вишиванці – 2023» у Донецькій громаді, Харківська область

– Велодень пройшов «на ура!». Те, що вийшло зробити – це справжнє свято: багато позитивних емоцій, дітвора радіє, це найголовніше. Люди заморилися, їм потрібно хоч інколи видихати, що саме можливо зокрема таким спортивним заходам, які ще й згуртовують населення, – зазначає Донецький селищний голова Анатолій Наздрачов. – Через навчання онлайн діти залишилися без живого спілкування, а під час заходу вони знову отримали всі ті емоції, як і раніше. Телефонує земляк і каже: «У мене малий такий радий. Розповідає, що він чемпіон і йому мер приз вручив». Це ж круто, що в нього така реакція. І під час змагань там були дітлахи, які розбили ніс, коліна. Підходжу до одного, він плаче, кажу йому: «Привіт, ти наш герой». Він тисне руку, я йому говорю: «Ого, ти такий сильний, так сильно дядькові руку здавив». І він задоволений, сліз немає, вже нічого в нього не болить.

Донецький селищний голова Анатолій Наздрачов, Харківська область

Учасники заходу в соцмережах пишуть, що це був «дуже крутезний захід, який подарував море позитивних емоцій».

«Велодень у вишиванці – 2023» у Донецькій ТГ, Харківська область

Незвичний турнір

А позаминулими вихідними в Донецькій громаді пройшов ще один дуже цікавий спортивний захід. 14 травня на майданчику Донецького ліцею № 1 відбувся перший турнір Донецької селищної територіальної громади з міні-футболу серед жіночих команд, присвячений Дню матері.

У змаганнях взяли участь чотири команди трудових колективів Донецької громади: «Стефанія» (Донецька селищна рада), «Вікторія» (підприємство житлово-комунального господарства «Донецьке»), «Патрон» (заклади загальної середньої освіти) та «Незламні» (заклади дошкільної освіти).

турнір Донецької селищної територіальної громади з міні-футболу серед жіночих команд, Харківська область

Кольори команди «Стефанія» захищали Олена Нікітіна, Дар’я Мартіросян, Ольга Меркулова, Анна Маківська, Альона Трофімова, Валентина Денисова, Яна Колп, Олена Чергінова та Олена Меланко. За «Вікторію» грали Аліна Янченко, Катерина Кісельова, Ольга Олійник, Ганна Сточна, Ельвіра Калиушко, Оксана Красіля, Ольга Сучак та Наталія Дмитриєнко. Команду «Патрон» представляли Світлана Колоколова, Олена Бутко, Марина Камишан, Ірина Мозгова, Оксана Теплова, Катерина Саєнко, Катерина Клец, Олена Скакун та Олександра Зозуля. А за «Незламних» виступали Інна Шендрик, Тетяна Рись, Вікторія Ганіна, Валерія Галкіна, Анастасія Линник, Леся Партоляк, Катерина Клімова, Анна Кравченко та Наталія Устиченко.

Жіночий футбольний турнір у Донецькій громаді, Харківська область

Жіночий футбольний турнір у Донецькій територіальній громаді, Харківська область

Турнір пройшов з півфінальних поєдинків, матчу за третє місце і фіналу. В одному з півфіналів зустрілися «Патрон» і «Незламні». Перемогу здобула команда вчителів 5:0. Чотири «автографи» у воротах суперника залишила Світлана Колоколова, ще один м’яч на рахунку Оксани Теплової. У другому півфіналі «Стефанія» обіграла «Вікторію» 4:0. Усі м’ячі держслужбовців були забиті різними дівчатами, а саме Анною Маківською, Оленою Нікітіною, Дар’єю Мартіросян та Валентиною Денисовою. У матчі за бронзові медалі «Незламні» обіграли «Вікторію» 5:0. Леся Партоляк забила чотири м’ячі, ще одним голом відзначилася Катерина Клімова. У фіналі «Патрон» протистояв «Стефанії». Завдяки дублю Світлани Колоколової перемогу святкували вчителі Донецької громади.

Жіночий футбольний турнір у Донецькій селищній територіальній громаді, Харківська область

Суператмосфера

Після завершення футбольного турніру очільник громади Анатолій Наздрачов та голова первинної профспілкової організації Іван Микитчук нагородили переможців і призерів кубками, медалями, грамотами та сувенірними подарунками.