«Брудну бомбу» в Харкові не шукали: МАГАТЕ перевірило ядерний об'єкт у П’ятихатках

11.11.2022 20:28 Харків

У Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут», який весною обстрілювали окупанти, з 8 по 10 листопада МАГАТЕ провело інспекцію.

Про це повідомили у пресслужбі Державної інспекції ядерного регулювання України.

Інспектори МАГАТЕ перевіряли відсутність незаявленого ядерного матеріалу, інформацію про конструкцію ядерної установки та незаявленої ядерної діяльності. Зауважень з боку інспекторів немає.

«Це – звичайна планова інспекція, яка не пов’язана з будь-якими російськими фейковими звинуваченнями у нібито створенні «брудної бомби», – підкреслили в Держатомрегулюванні.

Під час перевірки МАГАТЕ встановила, що харківський дослідницький центр сильно пошкоджений унаслідок обстрілу, але ознак радіоактивного викиду чи перемикання ядерних матеріалів немає.

Нагадаємо, що складний комплекс «Ядерна установка «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, керованій прискорювачем електронів», або, як його задля простоти називають учені, ДЯУ (дослідницька ядерна установка), було збудовано на базі Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» у 2014 році.