Дерусифікація триває: у Харкові пропонують перейменувати вулиці на честь загиблих військових

28.03.2023 09:55 Харків
Фото: Vsevolod Kozhemyako Фото: Vsevolod Kozhemyako

Жителів Харкова запрошують долучитися до обговорення щодо перейменування топонімів. Так низці вулиць пропонується присвоїти імена загиблих воїнів та видатних українців.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську міську раду.

Йдеться про перейменування чотирьох вулиць та присвоєння імені одному зі скверів Харкова. Обговорення з цього питання проводитиметься у формі електронної консультації на сайті міської ради, де кожен охочий зможе запропонувати свій власний варіант. 

Так, вул. Плеханівську пропонують перейменувати на вул. Георгія Тарасенка (загинув 25 березня 2022 року під час звільнення від російської окупації Малої Рогані під Харковом).

Вул. Державінську на вул. Дмитра Коцюбайла (загинув 7 березня 2023 року під час оборони Бахмута, отримавши осколкове поранення шиї).

Вул. Броненосця «Потьомкін» на вул. Олега Громадського (загинув 24 лютого 2022 року, потрапивши під залп російської реактивної артилерії під час бою в П’ятихатках).

Вул. Студентську на вул. Василя Тація (видатний учений, правознавець, відомий громадський діяч, талановитий організатор освіти і науки України. Він зробив значний внесок у формування і розвиток вітчизняної освіти і науки).

А скверу на вул. Конторській (навпроти будинку № 5) пропонують дати ім’я Влади Черних (загинула 28 грудня 2022 року при виконанні бойового завдання в місті Слов’янськ).

Детальніше ознайомитися з пропозиціями та долучитися до обговорення можна на сайті Харківської міської ради.  

Раніше ми писали, перейменування на Харківщині: на честь кого з жінок називають вулиці. Наразі в Харківській області перейменуванню підлягає близько 2500 топонімів (вулиці, сквери, площі тощо). Зокрема, дуже мало топонімів, названих на честь жінок, однак ситуація поступово змінюється. 

Нагадаємо також, дерусифікація у Харкові: на мапі міста з’явились нові назви вулиць. Нещодавно у місті перейменували вісімнадцять вулиць, назви яких пов'язані з російською федерацією.

Більше новин міста Харків читайте на нашому сайті.