Довічне ув'язнення загрожує жінці, яка коригувала удари рф по житлових масивах Харкова у січні

21.06.2024 17:09 Харків

Довічне увʼязнення загрожує жінці, яка коригувала повітряні атаки рф по житлових масивах Харкова. 

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

За даними слідства, на початку січня 2024 року безробітна, неодноразово судима харків’янка через «Телеграм» отримала від куратора російської спецслужби завдання збирати розвідувальні дані щодо місць та наслідків вогневих уражень збройними силами рф по обласному центру.

Протягом січня зрадниця «документувала» наслідки ракетних обстрілів по житлових масивах Харкова, які потім надсилала ворогу. Також вона збирала розвіддані про маршрути переміщення підрозділів ЗСУ та української техніки по місту.

24 січня коригувальниця пішла «фіксувати» наслідки російських ракетних атак по Київському та Холодногірському районах Харкова. Нагадаємо, що 23 січня близько 22:00 рф обстріляла Харків, унаслідок чого було пошкоджено наукову установу, житлові будинки, магазини, кафе, аптеки, поштову установу та низку інших обʼєктів цивільної інфраструктури. Постраждали 9 цивільних громадян, серед них 4-річна дівчинка.

За «роботу» на ворога обвинувачена встигла отримати 4150 гривень.

На початку лютого правоохоронці затримали жінку в Харкові в порядку ст. 208 КПК України. Вона перебуває під вартою, їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що 15 років за ґратами проведе агент, який «зливав» ворогу дані про Сили оборони та посадових осіб військових навчальних закладів Харкова.

Нагадаємо також, що за матеріалами СБУ 12 років тюрми отримав колаборант, який під час окупації Куп’янська вступив до «мвс рф».

Автор: Валерія Ткаленко