Харківський оперний театр уперше з 24 лютого прийняв глядачів у Великій залі: подробиці

27.03.2023 09:58 Харків
Фото: Слобідський край Фото: Слобідський край

Напередодні Міжнародного дня театру, який відзначається 27 березня, у Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. Миколи Лисенка відбувся перший з початку повномасштабного вторгнення концерт у Великій залі.

Про це повідомляє «Слобідський край».

Святковий концерт відбувся у неділю, 26 березня. І для артистів, і для глядачів він став першим з 24 лютого 2022 року.

Не маючи змоги стояти на великій сцені через загрозу обстрілів, артисти продовжували виступати в музичному салоні, шпиталях та на паркінгу торговельного центру. Крім того, частина творчого колективу наразі здійснює тур по містах Європи.

Концерт у Великій залі, ХНАТОБ

У концерті взяли участь заслужена артистка України Олена Старікова, лауреатка міжнародних конкурсів Юлія Антонова, лауреат міжнародного конкурсу Олександр Золотаренко, лауреат міжнародних конкурсів Євгеній Лисицький, дипломантка міжнародних конкурсів Олеся Мішаріна, дипломантка міжнародних конкурсів Юлія Форсюк, Хор Схід Опера під керівництвом головного хормейстера – заслуженого діяча мистецтв України Олексія Чернікіна, а також Камерний оркестр Схід Опера разом з диригентом – заслуженим діячем мистецтв України Юрієм Яковенком. У залі звучали твори Россіні, Моцарта, Пуччіні, Верді та інших. 

Концерт розпочався з Гімну України, а в фіналі глядачі почули «Молитву за Україну» Гулака-Артемовського.

Концерт до Мііжнародного дня театру, ХНАТОБ

Також ми писали, як донька балаклійського селянина підкорила столичну оперну сцену. Захоплива історія видатної української співачки Оксани Петрусенко.

Окрім того, нещодавно у Харківському літмузеї пройшов День поезії, присвячений Володимиру Вакуленку. Документаторка воєнних злочинів Вікторія Амеліна розповіла про те, як у вересні 2022 року знайшла щоденник Вакуленка на звільненій Ізюмщині. 

Більше новин Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Владислава Ткаченко