Хто сплачував податки у бюджет Харкова у воєнний рік

30.01.2023 09:49 Харків
Війна внесла певні корективи в діяльність платників податків, що позначилось на галузевій структурі податкових надходжень до бюджету Харківської міської територіальної громади.

Про це повідомляє пресслужба Харківської міської ради з посиланням на ГУ ДПС у Харківській області, передає «Слобідський край».

За підсумками 2022 року найбільше податкових відрахувань надійшло від галузей державне управління й оборона, обов'язкове соціальне страхування, які становили 30,7 % у загальному обсязі надходжень, або в 3,1 раза більше, ніж у 2021 році.

На другому місці знаходиться сфера інформації та телекомунікацій, частка податкових надходжень від якої збільшилась на 1,6 % порівняно з 2021 роком та склала 13,6 %.

Також збільшилась частка податкових надходжень від галузей освіти, охорони здоров'я й надання соціальної допомоги, яка становила 9,2 % і 5,7 % відповідно.

У той же час помітно зменшились податкові надходження від сфери торгівлі, питома вага яких становить 10,3 % в загальному обсязі надходжень, що на 6,7 % менше, ніж у 2021 році.

Крім цього, майже вдвічі зменшилась частка податкових надходжень від діяльності промислових підприємств, яка склала лише 7,9 %. Найбільше зменшення податкових надходжень відбулось у сфері операцій з нерухомим майном, частка яких скоротилась до 3 %.

Нагадаємо, 25 січня на сесії Харківської міської ради депутати підтримали рішення про створення комунальної установи «Харківська інвестиційна агенція».

У Центрі надання адміністративних послуг у місті Харків відновлено надання послуг у сфері земельних відносин Державного земельного кадастру. 

Нагадаємо також, що у місті харків наразі функціонують близько 80 % від довоєнної кількості супермаркетів, близько 70 % аптек, близько 50 % закладів ресторанного бізнесу, 85 % ринків та торговельних майданчиків.  

Більше новин міста Харків читайте на нашому сайті.