Зміни до бюджету та створення нового департаменту: що ухвалили харківські депутати

25.01.2023 17:59 Харків
Депутати Харківської міськради на сесії ухвалили реорганізацію медичних закладів, внесли зміни до структури виконавчих органів та міського бюджету і призначили нового заступника мера.

Як повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу Харківської міської ради, позачергова сесія відбулась 25 січня в режимі онлайн.

У порядку денному депутати розглянули 23 питання, в тому числі внесли зміни до бюджету міста на 2023 рік.

Зміни до бюджету

Заступник Харківського міського голови – директор Департаменту бюджету та фінансів Тетяна Таукешева доповіла, що бюджету міста передбачено освітню субвенцію з державного бюджету у розмірі 1,66 млрд грн, а також дотацію на утримання закладів освіти та охорони здоров'я – 26,3 млн грн.

За її словами, це дозволить збільшити обсяг фінансування соціально значущих напрямків діяльності міста та забезпечити виконання покладених на органи місцевого самоврядування повноважень.

Реорганізація медичних закладів

Також депутати реорганізували медичні заклади Харкова шляхом приєднання, через неможливість їх функціонування без фінансової підтримки з місцевого бюджету.

«З огляду на це було прийнято наступні рішення про реорганізацію: Міську дитячу стоматологічну поліклініку № 1 приєднали до Міської дитячої поліклініки № 23, а міські шкірно-венерологічні диспансери № 1, 2 та 4 – до Міського шкірно-венерологічного диспансеру № 5», – ідеться у повідомленні.

Створення комунальної установи «Харківська інвестиційна агенція»

Депутати підтримали рішення про створення комунальної установи «Харківська інвестиційна агенція».

За словами міського голови Ігоря Терехова, діяльність цієї установи буде спрямована на залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку Харківської міської територіальної громади.

Зміни до структури виконавчих органів

У міськраді створили Департамент розвитку муніципального менеджменту, і через це припинили діяльність Управління координації публічних закупівель Департаменту економіки та комунального майна і Управління енергоефективності та енергоменеджменту Департаменту з питань забезпечення життєдіяльності міста. 

Новий департамент виконуватиме функції у сфері здійснення закупівель товарів, робіт i послуг за бюджетні кошти, забезпечення енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів та контрольно-аналітичні функції. У зв'язку з цим Управління контрольно-аналітичної діяльності Департаменту бюджету і фінансів перейменували на Управління фінансування адміністрацій районів Департаменту бюджету і фінансів.

Крім того, у зв'язку з передачею функцій щодо організації дорожнього руху від  Департаменту інфраструктури до Департаменту будівництва та шляхового господарства також була припинена діяльність Управління транспортної інфраструктури та організації дорожнього руху Департаменту інфраструктури.

Призначено нового заступника міського голови

Депутати Харківської міської ради затвердили Дмитра Ісаєва на посаду заступника міського голови з питань стратегічного розвитку міста.

Серед основних завдань, покладених на нового заступника, – оптимізація тендерних закупівель, проведення аудиту комунальних підприємств та робота з їхніми активами. Виконувати свої обов’язки Дмитро Ісаєв почне завтра, 26 січня. З серпня 2005 року по липень 2020 року Дмитро Ісаєв працював на керівних посадах в АТ «Харківобленерго». З січня по грудень 2021 року обіймав посаду експерта з енергоефективності нетрадиційних та відновлювальних видів енергії у ДП «Нафтогаз-енергосервіс» НАК «Нафтогаз України». З грудня 2021 року. по січень 2023 року працював головним бухгалтером АТ «Харківобленерго».

Раніше ми писали, що Харківська область отримала одну з найбільших освітніх субвенцій -  4 мільярди 316 мільйонів гривень.

Нагадаємо, з будівлі Харківської мерії приберуть радянську символіку. Також у місті триває дерусифікація вулиць.

Нагадаємо також, що у місті харків наразі функціонують близько 80 % від довоєнної кількості супермаркетів, близько 70 % аптек, близько 50 % закладів ресторанного бізнесу, 85 % ринків та торговельних майданчиків.  

Більше новин міста Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко