KharkivMusicFest 2024: у прифронтовому Харкові стартує музичний фестиваль  

09.04.2024 12:24 Харків
Фото: KharkivMusicFest Фото: KharkivMusicFest

Днями у Харкові розпочинається KharkivMusicFest – єдиний музичний фестиваль, який проходить попри повномасштабну війну.

Про це повідомили організатори фестивалю, пише «Слобідський край».

У суботу, 13 квітня 2024 року, відбудеться відкриття KharkivMusicFest – єдиного фестивалю, що проводиться у Харкові у воєнний час. Триватиме він понад місяць – до 1 червня.

Як зазначили організатори, на цьогорічному фестивалі виступатимуть переважно українські музиканти та композитори. Також на гостей чекають концерти альтернативної програми, освітні та арт-проєкти.

– Попри непрості умови, в яких ми вже котрий рік живемо і працюємо, наш фестиваль щороку відбувається, і я глибоко переконаний, що так і має бути. І це не тільки про культуру спротиву, про демонстрацію того, що прифронтовий Харків живий і залишається культурним центром, в якому відбуваються фестивалі та концерти, куди приїжджають зірки зі світовим ім’ям, – розповів президент фестивалю KharkivMusicFest Сергій Політучий.

У програмі відкриття фестивалю – твори композиторів, які пов’язані з Харковом. Зокрема, Бела Барток, Віталій Губаренко, а також Фелікс Мендельсон, Золтан Алмаші, Олександр Козаренко та Володимир Зубицький.

– Концерт-відкриття відзначиться кількома прем’єрами – виступом диригента Рока Фаргаса (Іспанія – Німеччина) із Національним ансамблем солістів «Київська камерата», прем’єрою твору молодого українського композитора Золтана Алмаші «Місто Марії», присвяченого Маріуполю, – йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що Рок Фаргас буде вперше диригувати у Харкові. Наразі він єдиний іноземний артист, який мав сміливість погодитись на виступ у прифронтовому місті.

Kharkiv music fest 2024

Відкриття фестивалю KharkivMusicFest 2024 / Фото: фейсбук-сторінка KharkivMusicFest

– «Слухати. Чути. Відчувати» – новий меседж фестивалю, який працює у воєнний час, у воєнному місті. Ми зараз зовсім по-іншому прислухаємось до всього, що звучить навколо. Ми слухаємо світ, який для нас змінився, але не просто слухаємо. Ми чуємо найменші нюанси, розрізняємо відтінки звуків. Ми стали більше чути тих, хто поруч. Ми дійсно стали більше відчувати життя – його біль, страх, страждання, радість. Наш фестиваль – про ситуацію, в якій опинився слухач часів війни, про відчуття й зміни, які відбуваються з нами, про важливість чуттєвості до часу, в якому ми живемо, й гостроту почуттів. А ще – про творчу силу згуртованості в наш час, про те, що бентежить, надихає і підтримує, – пояснила програмна директорка фестивалю Юлія Ніколаєвська.

Програма концерту-відкриття KharkivMusicFest на 13 квітня:

  1. Бела Барток – «Дивертисменто для струнних»;       
  2. Віталій Губаренко – «Концерт для флейти», соло – Дмитро Кузьмін;
  3. Фелікс Мендельсон – «Струнна симфонія № 9 до мінор»;
  4. Золтан Алмаші – «Місто Марії»;
  5. Олександр Козаренко – Концерт «Рутено» для фортепіано, соло – Дмитро Таванець;
  6. Володимир Зубицький – «Концерт для скрипки», соло – Богдана Півненко.

Як вже було зазначено, програма фестивалю передбачає концерти альтернативної програми. Зокрема, виступ «Дитячого оркестру» та «Фестивального оркестру», проєкти «Кольорова класика», «Чуттєвості», Kharkiv Art Therapy Days-2024, а також «Музичні читанки».  

  • Детально ознайомитися з повною програмою фестивалю можна на сайті KharkivMusicFest. 

Нагадаємо, минулого року гості Kharkiv Music Fest-2023 завітали до ХНАТОБу ім. Лисенка, бо відкриття проходило на його Великій сцені. Буквально на сцені – тому що глядачі теж розташувалися не традиційно в залі, а зайняли місця перед рампою.

Нагадаємо також, влітку в місті Харків з’явилися музичні арт-об'єкти, а саме – розфарбовані піаніно, які стали частиною програми Міжнародного фестивалю класичної музики KharkivMusicFest. Усі музичні інструменти були розписані харківськими митцями за спеціально розробленими концептами та ескізами.