На Харківщині викрили організатора ворожої агентурної мережі

30.08.2022 14:44 Харків
Фото: СБУ Фото: СБУ
СБУ оголосила підозру зраднику, який «будував» ворожу агентурну мережу в Харківській області.

Контррозвідка Служби безпеки України викрила організатора агентурної мережі рф на Харківщині. Його інформатори збирали дані про соціально-політичну обстановку в регіоні, а також про розташування і переміщення військової техніки та особового складу ЗСУ. Про це повідомляє речник Управлінні СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

– За даними СБУ, зрадником виявився 49-річний корінний харків'янин, який з 2014 року мешкає в тимчасово окупованому Донецьку. До складу агентурної мережі він залучав мешканців Харкова переважно пенсійного віку, учасників проросійських протестних акцій так званого «антимайдану» у 2014 році, які прагнуть возз'єднання колишніх радянських республік та відновлення СРСР. За інформацією СБУ, сам організатор мережі був завербований і діяв за завданням представників головного управління генштабу збройних сил рф, – повідомляє Владислав Абдула.

Під час слідства задокументовано факт отримання та передачі зловмисником розвідувальної інформації про конкретні види військової техніки Збройних Сил України, їх кількість та рух містом.

Читайте також: Нові колаборанти на службі в нових нацистів, або Вічна доля зрадників

Наразі слідчі СБУ оголосили зраднику заочну підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України.

Такий злочин карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна. Тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх учасників цієї агентурної мережі. Викриття протиправної діяльності відбувалося Управлінням СБУ в Харківській області у взаємодії з Державною прикордонною службою України під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.

Автор: Савелій Мякушко