8-річний Михайло не дочекався свого тата додому: родичі загиблих у Харкові розповіли свої історії

26.05.2024 11:57 Харків
Пожежа у гіпермаркеті охопила понад 13 000 кв.м / Фото: ДСНС Харківщини Пожежа у гіпермаркеті охопила понад 13 000 кв.м / Фото: ДСНС Харківщини

Станом на 12:04 26 травня, кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по будівельному гіпермаркету у Харкові зросла до 14.

Начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов розповів історії людей, які на момент авіаційного удару перебували всередині харківського гіпермаркету, а також їх сімей. Про це пише «Слобідський край».

«Вчора Михайло не дочекався свого тата додому»

Батько 8-річного Михайла працював у відділі декору у «Епіцентрі», куди 25 травня прийшлося влучання російських авіабомб. На момент удару чоловік був всередині.

Вчора Михайло не дочекався свого тата додому. Зрозумівши, що ймовірно батько серед жертв, вони разом з мамою звернулися до поліції, – йдеться у повідомленні.

Оскільки хлопчик є прямим родичем чоловіка, то проходити процедуру відбору ДНК доводиться саме йому. Наразі це єдиний спосіб ідентифікувати загиблих.

Ідентифікація тіл загиблих у Харкові

8-річний Михайло здає зразки ДНК / Фото: Сергій Болвінов

За словами Болвінова, на руїнах зруйнованого гіпермаркету фахівці усю ніч шукали залишки тіл. Працювали як на місці влучання, так і у морзі.

– Слідчі та криміналісти всю ніч на цьому згарищі, руїнах «Епіцентрі», шукають те що можна впізнати як тіло людини. Побоюємося, що доведеться просіювати попіл, щоб виявити рештки та встановити загиблих, – додав він.

Це все, що залишилося

На світлині – те, що залишилося від паспорту однієї з жертв.

 Паспорт однієї з жертв обстрілу Харкова

Спалений паспорт однієї з жертв / Фото: Сергій Болвінов

Уся родина пішла за покупками

У суботу уся родина 20-річної дівчини пішла за покупками до «Епіцентру». Унаслідок удару батько дівчини отримав контузію і зараз перебуває у лікарні, а от 12-річна сестра та мама – станом на вечір 25 травня, не відповідають на дзвінки та додому не поверталися.

Наразі поліція шукає рідних дівчини серед загиблих. 

Разом працювали у гіпермаркеті 

Свою дружину досі шукає ще один чоловік. Разом із дружиною вони у той день працювали у гіпермаркеті: він продавецем, вона керівником одного з відділів. 

О восьмій ранку прийшли на роботу. Він дивом врятувався, під час удару перебував ближче до виходу з торгового центру та не має жодних травм. А дружина в той момент якраз пішла до вбиральні і більше її не бачили. Для того, щоби зробити тест ДНК та знайти цю жінку серед обгорілих жертв, ми вже відібрали зразки у її матері, – розповіли правоохоронці.

Розшукує свого батька

Інша 20-річна дівчина розшукує свого батька. Чоловік також працював у гіпермаркеті, зокрема, і у день трагедії.  

Родичі загиблих у гіпермаркеті у Харкові

20-річна дівчина розшукує зниклого безвісти батька / Фото: Сергій Болвінов

Всі ці люди тримаються стійко, незважаючи на такі страшні події. На місці також психологи поліції, вони за необхідності надають допомогу родичам жертв. Зараз головне завдання знайти та впізнати кожного, хто загинув після жорстокої атаки. Повернути їх рідним. Наші спеціалісти працюють для цього цілодобово, – йдеться у дописі.