Зеленський відвідав зруйновану друкарню у Харкові (відео)

24.05.2024 16:33 Харків
Скрін з відео Скрін з відео

24 травня 2024 року Володимир Зеленський побував у друкарні, яка напередодні була зруйнована під час ракетної атаки на Харків.

Як передає «Слобідський край», відео відвідування Главою Держави зруйнованого підприємства виклали на офіційному каналі Президента України.

– Ніколи російський терор не має залишатися безкарним. Ми крок за кроком робимо так, щоб російська держава відчувала наслідки й ціну свого зла. Дякую всім, хто допомагає нашим людям! Дякую всім, хто захищає Україну! – сказав Президент України.

За словами власника підприємства Сергія Політучого, знищення типографії знизить потужність українських друкарень майже на 40 %.

– З цією ситуацією приблизно на 40 % щонайменше сукупна потужність усіх українських підприємств падає. Це найпотужніше в Україні підприємство. Тому підручники, література тощо сьогодні це просто національна проблема стає. Ми не зможемо їх віддрукувати цього року 100 % у строк, якщо ми швидко не відновимося, – сказав він.

Нагадаємо, внаслідок ракетного удару по Харкову зранку 23 травня була зруйнована типографія «Фактор-друк», де друкували книги для дітей, журнали, шкільні щоденники, газети та багато іншого. 

Під час удару в цеху типографії на робочих місцях загинули 7 працівників підприємства. Через сильну пожежу тіла загиблих дуже обгоріли, упізнати вдалося лише двох. Наразі за допомогою ДНК-аналізу експерти встановили особи всіх загиблих під час удару по друкарні у Харкові.