Не хочу, щоб Харків став пустелею: чому «Фактор-друк» залишиться у місті

28.05.2024 18:58 Харків
Сергій Політучий / Фото: «Слобідський край» Сергій Політучий / Фото: «Слобідський край»

Власник групи компаній «Фактор», до складу якої входить друкарня «Фактор-Друк» Сергій Політучий, не планує релокувати підприємство з Харкова у більш спокійні регіони України.

Як передає кореспондент медіа «Слобідський край», про це Сергій Політучий, який є президентом фестивалю KharkivMusicFest, сказав перед початком концерту Фестивального оркестру 28 травня.

Сергій Політучий навів у приклад місто Детройт, колишню столицю американського автопрому, яке після скорочення виробництва знелюдніло і перетворилося на місто-привід.

- Коли мене запитують, чому я не дислокуюсь, я відповідаю - я не хочу, щоб мій Харків став пустелею. Бо саме економіка є цим фундаментам, на якому і життя людей базується, і культура, і все інше. І тому ми будемо працювати, ми будемо відновлювати наше підприємство, ми будемо намагатися зберегти робочі місця ради майбутнього нашого міста, такого, яке ми всі любили до війни і любимо зараз. Заради якого ми живимо тут, в Харкові. І який ми підтримуємо і будемо підтримувати всіма нашими силами, - сказав він.

Також Сергій Політучий розповів, що зараз відбувається у типографії, яку 23 травня зруйнували російські ракети.

- Зараз працівники типографії намагаються навести лад, збирають сміття та тестують обладнання. Навіть сьогодні ми з впевненістю не можемо сказати наскільки воно постраждало. Розбите обладнання - це ланка у ланцюгу, якщо щось випадає, то «все пропало». Тому ми зараз розглядаємо можливість якоїсь кооперації з нашими колегами, вони практично всі розташовані у Харкові, - розповів він.

Окрім цього Сергій Політучий розповів, чому було прийняте рішення не відміняти запланований на 28 травня концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest.

- Відмінити сьогоднішній концерт для нас було би здатися, признати те, що ворог досяг успіху, що він зломив нас, що він порушив нашу волю і наш національний дух. Тому, на мій погляд, це навпаки відповідь на ці тяжкі випробування, які ми пережили. І я думаю що сьогодні, слухаючи класичну музику, ми продемонструємо світу що ми сильні, що ми бережемо нашу культуру не дивлячись на ті жахливі речі, які сталися у нашому місті протягом останнього тижня, - підкреслив він.

Нагадаємо, внаслідок ракетного удару по Харкову зранку 23 травня була зруйнована типографія «Фактор-друк», де друкували книги для дітей, журнали, шкільні щоденники, газети та багато іншого. 

Під час удару в цеху типографії на робочих місцях загинули 7 працівників підприємства. Через сильну пожежу тіла загиблих дуже обгоріли, упізнати вдалося лише двох. Наразі за допомогою ДНК-аналізу експерти встановили особи всіх загиблих під час удару по друкарні у Харкові.

Автор: Галина Гришко