Обстрілювали Харків з далекобійної артилерії: ДБР ідентифікувало 46 осіб

07.02.2023 11:05 Харків
Під час проведення стабілізаційних заходів в деокупованих частинах Харківської області, працівники Державного бюро розслідувань знайшли сховані документи. Завдяки ним вдалося ідентифікувати російських артилеристів, які обстрілювали Харків з далекобійної артилерії.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Державне бюро розслідувань.

Так, в одному з будинків, де був розташований військових штаб окупантів, ДБР знайшло схованку з таємною документацією 138 мотострілецької бригади зс рф. Документи вказують, що саме цей підрозділ на початку повномасштабного вторгнення був перекинутий з полігону курської області для просування на Харків.

Військовослужбовці бригади, половина з яких строковики, у червні-серпні цього року обстрілювали місто Харків. А саме – житловий масив Північної Салтівки у Київському районі. Для цього вони використовували системи залпового вогню «Град», 152-мм самохідні установки «Акація» та іншу далекобійну артилерію.

Завдяки документам вдалося в повній мірі ідентифікувати 46 військовослужбовців зазначеної бригади. А також номери зброї, яка була за ними закріплена, рапорти та багато іншої інформації, яка стане в пригоді слідству.

ДБР нагадує, що злочини проти основ національної безпеки не мають терміну давності, а кожен окупант буде ідентифікований.

Державне бюро розслідувань, Харківська область

Нещодавно ми писали, як виглядяє Північна Салтівка у Харкові через 11 місяців повномасштабного вторгнення. Житловий масив став своєрідним символом жорстокості російських окупантів. Навіть через 11 місяців від початку повномасштабного вторгнення рятувальники все ще продовжують розбирати завали будинків та розміновувати нерозірвані снаряди.

Нагадаємо також, Харківський обласний центр служби крові терміново потребує кров усіх «негативних» груп. Зокрема, закінчилися запаси 1-ї, 2-ї, 3-ї та 4-ї груп. Як наслідок, Центр не має що передавати лікарням та бійцям, що потребують саме ці групи. 

Головні новини Харків читайте на нашому сайті.