Понад 1,5 мільярда гривень збитків: Харківський політех відновлюють після ракетних ударів

27.03.2023 17:51 Харків
Фото: kpi.kharkov.ua, 2day.kh.ua (Сергій Козлов), Суспільне Фото: kpi.kharkov.ua, 2day.kh.ua (Сергій Козлов), Суспільне

Минуло більше року з початку повномасштабного вторгнення. За цей час у місті було пошкоджено багато об’єктів інфраструктури та навчальних закладів, зокрема «прильотів» зазнав і НТУ «Харківський політехнічний інститут». 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу НТУ «ХПІ».

Як розповів проректор НТУ «ХПІ» Магомедємін Гасанов, на сьогоднішній день загальні збитки навчального закладу внаслідок ворожих обстрілів складають близько 1,5 мільярда гривень.

Найбільше постраждав спорткомплекс. Там на 90 % зруйновані ігрова зала та легкоатлетичний манеж, навчальний корпус У-4, а також пошкоджено 18 будівель.

«Руйнування значні. Після ракетного обстрілу в ніч на 24 червня 2022 року дуже постраждав спорткомплекс ХПІ: повністю зруйновано ігрову залу та манеж будівлі, а 19 серпня 2022 року рф розбила частину навчального корпусу У-4», – розповів проректор.

Гасанов повідомив, що зазначені 18 будівель мають часткові руйнування, у них пошкоджено вікна та фасади, порушено комунікаційні системи водопостачання, опалення та електрики. Їх відновленням займаються як ремонтні бригади ХПІ, так і підрядні організації.

ХПІ, обстріл

Зруйнований спорткомплекс ХПІ

А також додав, що, незважаючи на воєнний стан, близькість міста до лінії фронту та значні пошкодження, ХПІ продовжує займатися поточними та аварійними ремонтами, відновлювати зруйновані будівлі та забезпечувати функціонування своїх корпусів. Наразі в університеті тривають роботи, щоб уже цієї весни у спорткомплексі знову запрацював басейн.

Окрім того, в корпусі кафедри фізичного виховання завершився капітальний ремонт. Зокрема, його відгородили стіною від пошкоджених легкоатлетичного манежу та ігрової зали, а в самому корпусі встановили вікна. Низка робіт виконана і в приміщенні, де знаходиться басейн.

Відновлення спорткомплексу ХПІ

Пошкодження в будівлях ХПІ