СБУ оголосила підозру енергетику, який працював на окупантів у Харківській області

05.03.2024 14:12 Харків
Фото: СБУ Фото: СБУ

За матеріалами СБУ підозру отримав колаборант, який відповідав за енергозабезпечення окупованої території Харківщини.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на речника СБУ в Харківській області Владислава Абдулу.

СБУ зібрала докази вини чергового керівника окупаційного органу, який добровільно співпрацював з окупантами.

Зловмисником виявився колишній головний інженер підприємства «Луганськгаз», заснованого окупантами у 2014 році після створення так званої «лнр». Згодом, використовуючи зв’язки з окупаційною владою, він переїхав на тимчасово окуповану Харківщину та отримав підвищення.

У липні 2022 року його призначили виконуючим обов’язки начальника створеного окупантами «Управления топлива, энергетики и угольной промышленности Военно-гражданской администрации Харьковской области».

На цій «посаді» він втілював в життя кремлівський план переналаштування паливно-енергетичного комплексу регіону під потреби країни-агресора.

Зловмисник розробляв план реконструкції та технічного переоснащення підприємств, затверджував документи про результати випробувань та приймання енергоустановок і мереж в експлуатацію.

Крім того, він виконував інші організаційно-розпорядчі функції: брав участь у нарадах окупаційної влади, проводив збори підлеглих, приймав на роботу нових працівників, затверджував їх функціональні обов’язки та формував бюджет для виплати заробітної плати в рублях.

Після деокупації Харківщини фігурант повернувся на тимчасово окуповану територію Луганщини.

На підставі зібраних співробітниками СБУ доказів зловмиснику заочно оголошено про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) КК України. Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Нагадаємо, що СБУ затримала колишню вчительку молодших класів, яка «здавала» рашистам українських патріотів під час боїв за Харків.

Також, затримали зрадницю, яка у листуваннях з ворогом закликала частіше обстрілювати Харків, щоб завдати місту максимальних руйнувань