Щоб розмінувати екопарк у Харкові, саперам треба близько 20 років – ДСНС

29.03.2023 12:22 Харків

Росіяни дуже щільно замінували Харківську область. Наразі на масштабне розмінування не вистачає спеціальної техніки та підрозділів.

Про це повідомляє «Слобідський край», посилаючись на начальника Головного управління ДСНС у Харківській області Олександра Волобуєва.

За його словами, в день сапери отримують від 300 до 800 заявок від мешканців Харківської області щодо замінування територій.

«Так, як обсипав нас ворог, такого немає ніде у світі. До нас приїжджають міжнародні волонтерські організації, й вони жахаються від такої ситуації. От у нас на Граківському напрямку ділянка 100 метрів на 20 метрів — 250 мін викопали, зняли там. У Гусарівці на ділянці десь 5 на 100 підривали одну міну й підірвалося близько 30 мін. Одну знищували, й від детонації підірвалося ще близько 30 мін. Отака густота, отака щільність замінування», — каже Олександр Волобуєв.

Він також зазначив, що для розмінування екопарку, територія якого складає 140 гектарів, знадобиться близько 20 років.

«Машини розмінування туди не можуть заїхати, бо там ліс. Уручну сапер за один світловий день може перевірити до 10 квадратних метрів. Ми порахували так приблизно, один розрахунок — це 5 людей, буде працювати там сім тисяч днів», — говорить начальник Головного управління ДСНС у Харківській області.

Зараз Харківщину розміновують точково. У першу чергу — критичну інфраструктуру та лінії електропередач, щоб відновити електропостачання на деокупованих територіях. Та й на це, зазначають у ХОВА, знадобиться чимало часу.

«Ворог мінував саме до ліній електропередач високовольтних. Ми по Балаклії відновлювали  електропостачання місяць фактично — там потрібно було розмінувати підхід до одного прольоту чи двох. А там, де ми зараз відновлюємо, там фактично повністю знищені лінії електропередач, тобто потрібно розміновувати увесь напрямок, тому що це не відновлення, це нове будівництво, там ставляться нові опори, бо знищено абсолютно все», — зазначає начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Для ефективного розмінування Харківської області потрібна важка техніка. Для цього потрібна допомога міжнародних партнерів.

«Ураховуючи ті цифри, які ми назвали, то це десятки чи навіть сотні таких спеціалізованих машин нам потрібні. У нас ведеться робота з великими міжнародними організаціями для того, щоб їх по максимуму залучити до великого масштабного гуманітарного розмінування», — каже Синєгубов.

Раніше ми розповідали, де в Харкові не можна гуляти через мінування.

Нагадаємо, у Харківській області на період великодніх свят заборонять відвідувати кладовища. Це стосується тих, що розташовані на територіях, які були окуповані чи на яких велися активні бойові дії.

Раніше ми писали, що у Харківській області сапери ДСНС ще не починали розміновувати кладовища.

Головні новини Харківська область читайте в нас на сайті.

Автор: Ксенія Карпенко