На Харківщині сапери ДСНС ще не починали розміновувати кладовища

27.03.2023 12:22 Суспільство

Наразі особовий склад саперів з ДСНС залучені до розмінування критичної інфраструктури у Харківській області. Тож мешканців деяких населених пунктів області закликають утриматись від відвідування кладовищ.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» повідомив речник ДСНС Харківської області Євгеній Василенко.

«Обстеження цвинтарів на разі саперами ДСНС не проводились. Нині їхні основні задачі це обстеження об’єктів критичної інфраструктури, обстеження простору під лініями електропередач, узбіччя автомобільних доріг, залізничних колій, газових та електророзподільчих станцій та інших об’єктів життєзабезпечення», - говорить Євгеній Василенко.

Відвідувати кладовища у населених пунктах, де бойові дії не велися можна. Але у разі виявлення підозрілих предметів одразу телефонувати за номером телефону 101 або 112 чи звертатися до адміністрації кладовища.

«Усі кладовища та цвинтарі, які знаходились на деокупованій території або на територіях, які потрапляли під обстріл наразі відвідувати заборонено. Ті території, які менш інтенсивно обстрілювали або не підпадали під обстріли, люди можуть відвідувати. Але, якщо у траві помітите підозрілий предмет – відразу повідомте про це», - зазначає Василенко.

Нагадаємо, харків’ян просять не відвідувати кладовища напередодні великодніх свят та поминальних днів. Зокрема, жителів міста закликають утриматися від відвідин міського кладовища № 17, яке розташоване на окружній дорозі, через мінну небезпеку.

Понад 570 тисяч гектарів посівних площ області є небезпечними для проведення будь-яких робіт. Наразі тривають перемовини щодо отримання експериментальної техніки для проведення розмінування.

Нагадаємо також, що на розмінування Хакрівської області спрямують додаткові сили.

Автор: Ксенія Карпенко