У Харкові посилили контроль за якістю водопровідної води

14.02.2024 19:21 Харків
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

Наразі вода у Харкові відповідає всім стандартним нормам.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу Харківської міської ради.

Як повідомив начальник лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю за якістю води КП «Харківводоканал» Андрій Стародубов, виток у річки нафтопродуктів після влучання ворожих дронів у нафтобазу не вплинув на якість води.

За його словами, лабораторні аналізи підтверджують, що водопровідна вода відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам.

«Проте на випадок можливого виявлення якихось відхилень від стандартів ми заздалегідь розробили комплекс оперативних заходів зі стабілізації ситуації», – сказав Андрій Стародубов.

КП «Харківводоканал» щодня проводиться забір 30 проб води на контрольних точках, які досліджуються за 50-ма показниками. З моменту виникнення екологічної катастрофи у Харкові всі параметри залишаються в нормі.

Нагадаємо, удар ворожих «шахедів» по Харкову 9 лютого спричинив справжню екологічну катастрофу. У навколишнє середовище потрапило близько 3000 тонн нафтопродуктів.  Відбулось потрапляння нафтопродуктів в річку Немишля та далі за течією в річки Лопань, Уди, Харків.

Харківський волонтер та екоактивіст Артем Приходько розказав, що від потрапляння нафтопродуктів в екосистему можуть постраждати всі мешканці водного середовища: риба, качки, бобри, ондатри тощо. Також є загроза отруєння для людей.

Автор: Катерина Радіонова