У Харкові викрили пропагандиста, який отримував гонорари від рф

05.09.2022 12:55 Харків
Фото: Управління СБУ в Харківській області Фото: Управління СБУ в Харківській області
У Харкові СБУ викрила ворожого пропагандиста, який заперечував існування Української держави.

47-річний житель тимчасово окупованої Горлівки з кінця минулого року мешкає в Харкові. Наразі СБУ встановила, що чоловік розповсюджував матеріали з виправдовуванням збройної агресії рф проти України. Зловмисник обіймає посаду так званого "заступника голови спілки письменників ЛНР". 

– У власному інтерв'ю російському літературному каналу висловлював наративи російської пропаганди, нібито Україна 8 років бомбила Донбас, намагався подати російську агресію як внутрішній громадянський конфлікт в Україні, заявляв, що з 2014 року Україна припинила існувати як держава, – повідомляє речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Стосовно висловлювань ворожого пропагандиста було проведене лінгвістичне дослідження науковцями Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. Так було доведено, що вони мають антиукраїнський характер та протиправний зміст.

У Харкові викрили пропагандиста, який отримував гонорари від рф

Окрім того, під час обшуку місця проживання чоловіка в Харкові правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку, засоби зв'язку з доказами протиправної діяльності, а також майже 70 тисяч гривень, одержаних з росії як гонорари.

Наразі пропагандисту повідомлено про підозру у виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України, глорифікації її учасників. Йому загрожує обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років.

Автор: Анастасія Хушану