Удар по нафтобазі у Харкові: екологи порахували збитки довкіллю

15.02.2024 18:51 Харків
Фото: Держекоінспекція Фото: Держекоінспекція

Орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару російських дронів по нафтобазі у Харкові 9 лютого вже становлять понад 30 мільйонів гривень.

Як передає «Слобідський край», про це в «Єдиних новинах» сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Маємо перші орієнтовні підрахунки збитків від забруднення водних обʼєктів. Вони складають понад 30 мільйонів гривень. Для остаточного розрахунку потрібно провести ще додаткові дослідження, додаткові проби», – сказав він. 

За словами Руслана Стрільця, забруднення середовища нафтою є справжньою екологічною катастрофою, наслідки якої дуже важко ліквідувати.

«Ті компоненти, які є в нафті, потрапляючи у ґрунт, порушують певні процеси. У будь-якому випадку треба вживати велику кількість заходів, використовувати різні інструменти, в тому числі абсорбенти, для того, щоб забрати їх із зовнішнього середовища. Це вкрай складний процес, і він може зупинити використання на певний час земельних ресурсів», – розповів міністр.

Також він зауважив, що Україна вперше повідомила про підозру в скоєнні екоциду російському генералу.

«Україна вперше повідомила про підозру в скоєнні злочину екоциду російському генерал-полковнику і чотирьом його підлеглим. Це визначний та поворотний день для притягнення рф до відповідальності за екоцид», – сказав Руслан Стрілець.

Нагадаємо, харків’янам не рекомендують вживати воду з джерел та із свердловин у приватних будинках, розташованих поблизу місця катастрофи.

Нагадаємо також, що у Харкові на річках встановлюють бонові загородження, призначені для уловлювання нафтопродуктів, які потрапили у воду. 

Автор: Галина Гришко