У Харкові не можна пити воду з колодязів та джерел: що відомо

15.02.2024 10:51 Харків
На водоймах встановлюють бонові загородження / Фото: ХОВА На водоймах встановлюють бонові загородження / Фото: ХОВА

Харків’ян закликали не вживати воду з каптажів природних джерел та із свердловин у приватних будинках.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

«Після потрапляння паливно-мастильніх матеріалів у річку Немишлю та прилеглу територію підземні водоносні горизонти, які живлять природні джерела, не захищені від поверхневих забруднень хімічного походження», – йдеться у повідомленні

Наразі фахівці проводить відбір проб води з каптажів природних джерел на території, прилеглій до місця аварії, лабораторні дослідження тривають.

При цьому в КП «Харківводоканал» запевняють, що виток нафтопродуктів не вплинув на якість водопровідної води, вона відповідає усім санітарним нормам. Проте на підприємстві посилили контроль за якістю води.

Щодо води з водоматів, то тут треба знати, звідки її набирають, попереджає екоактивіст та волонтер Артем Приходько.

«Дуже важливе питання по воді. Вода водопровідна, яка постачається Харківводоканалом у квартири, береться з Печенізького водосховища. Там нічого немає, бо це вище за течією Сіверського Донця. Уди впадають у Донець поряд з Есхаром, то нижче, і це погано. Вода може зіпсуватися в джерелах, в колодязях і в скважинах поряд з місцем катастрофи, там треба перевіряти. Щодо автоматів, комерційної води, треба знати, де вони її беруть. Тоді можна собі відповісти, чи можна, чи не можна», – сказав він.

Також ми повідомляли, що на річках Немишля, Лопань, Уди та Сіверський Донець встановлюють бонові загородження, які зупинять розповсюдження нафтових плям. Після цього фахівці планують використовувати абсорбуючі засоби, які знешкодять нафтопродукти.

Автор: Галина Гришко