В «Епіцентрі» розібрано 50% завалів, роботи триватимуть ще декілька днів – Синєгубов

28.05.2024 16:14 Харків
Зруйнований «Епіцентр» у Харкові / Фото: ДСНС Зруйнований «Епіцентр» у Харкові / Фото: ДСНС

У Харкові продовжують розбирати завали гіпермаркету «Епіцентр», який був зруйнований двома російськими ракетами 25 травня.

Як передає «Слобідський край», про це в ефірі «Єдиних новин» розповів начальник ХОВА Олег Синєгубов.

- Наразі ідентифіковано 16 тіл загиблих, ще одне тіло віднайшли, тобто у нас загиблих 17 людей. Останнє тіло, яке було ідентифіковано, це чоловік 38 років, це батько того хлопчика, який здавав тест ДНК. І на жаль, виявилося так, що його батько загинув в цьому в будівельному гіпермаркеті, - розповів Олег Синєгубов.

За словами начальника ХОВА, зараз приблизно 50% завалів вже розібрано, рятувальники наближаються до епіцентру вибухів. Через велику площу завалів робти можуть тривати ще декілька діб.

- Ми фактично підійшли до епіцентру самого влучання. Враховуючи те, що температура горіння була досить висока, то наразі нам доводиться фактично просіювати все, що ми знаходимо, для того, щоб можливо ідентифікувати рештки загиблих. Наразі офіційно ще рахується 5 осіб, які зникли без вісти. Тому, враховуючи попередній досвід, можливо, будемо віднаходити ще відповідно тіла наших цивільних людей. Як тільки ми дослідимо всі 100% площі території, і якщо ще будуть люди рахуватися без звісти зниклими, будемо повторно просівати більш ретельно, більш детально. Наразі, скажімо так, йдемо від загального, тобто від більшого до меншого, - сказав він.

За інформації відділу комунікації поліції Харківської області, станом на 12:00 28 травня встановлено, що внаслідок ракетного удару загинули 17 цивільних громадян, 49 отримали поранення, з яких 16 жінок та 33 чоловіки. 

У прокуратурі Харківської області повідомили, що станом на зараз відомо про загибель 17-и людей. Впізнано 16 жертв, серед них 12 працівників гіпермаркету та четверо відвідувачів. Поранено 50 осіб. Безвісти зниклими залишаються 2 людини.

Нагадаємо, Епіцентр виплатить компенсацію усім постраждалим від обстрілу 25 травня.