Унаслідок російських обстрілів без квартир залишилися 150 тисяч харків'ян

08.02.2023 15:38 Харків
У місті Харків з початку війни внаслідок ворожих обстрілів було пошкоджено близька 4,5 тисячі будинків з 8200. При цьому близько 500 будинків відновленню не підлягають.

Про це в інтерв’ю BBC Україна розповів мер Харкова Ігор Терехов, передає «Слобідський край».

За словами Ігоря Терехова, без квартир лишились близько 150 тисяч містян.

«Сьогодні 150 тисяч людей – вдумайтесь – залишилися без квартир. Але, незважаючи на це, ми не чекаємо на закінчення війни. 185 будинків ми торік реконструювали, відновили. І якщо ви сьогодні приїдете на Північну Салтівку – ви побачите, скільки кранів там стоять, скільки робіт виконується», – розповів він.

Загальна сума завданих ворогом збитків уже перевищила 9 мільярдів доларів і постійно зростає, бо ворог не припиняє обстрілювати місто, каже мер Харкова.

«Цифра змінюється, бо будь-який приліт – це десятки, сотні тисяч (збитків). Поки що трохи більше 9 млрд доларів. Але це дуже приблизна сума, я вам поясню чому. От здається, що прилетів снаряд, влучив у землю. Начебто навіть і руйнувань немає. А там же мережі. Будь-який контакт таких снарядів із землею – це деформація труб. Сьогодні ти цього не бачиш, а завтра розумієш, що у тебе немає частини трубопроводу. І це стосується і тепла, і води, і електроенергії. Дуже серйозні ушкодження», – каже Ігор Терехов.

За словами мера, руйнувань зазнали всі райони міста, адже ворог гатив по Харкову всією зброєю, яку мав.

«Спочатку дуже постраждали так звані П'ятихатки – це біля кільцевої дороги у напрямку до бєлгорода. Їх обстрілювали просто катастрофічно. Потім паралельно обстрілювали Рогань – вони (росіяни) стояли на Малій Рогані і палили в житлові будинки "Градами", "Солнцепеками", всім чим завгодно. Ну і, звичайно, глобальні руйнування – Північна Салтівка. Мені здається, там немає жодного будинку, який не був би пошкодженим. Одна зі шкіл на Північній Салтівці – вісімнадцять прильотів, ви уявляєте? Жодного класу немає цілого», – розповідає Ігор Терехов.

При цьому мер Харкова переконаний, що після перемоги місто відродиться і процвітатиме, незважаючи на близькість з країною-агресором.

Нагадаємо, нещодавно у Харківській міській раді розповіли, що планують змінити у місті після перемоги. Зараз розпочався перший етап внесення змін до Генерального плану міста – проведення містобудівного моніторингу.

На Північній Салтівці навіть через 11 місяців від початку повномасштабного вторгнення рятувальники все ще продовжують розбирати завали будинків та розміновувати нерозірвані снаряди.

Нагадаємо також, що за даними КП «Харківводоканал» рівень споживання води в Харкові вийшов на довоєнний рівень.

Більше новин міста Харків читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко