Завершили пошукові роботи в харківському «Епіцентрі»: 19 загиблих, з них – двоє дітей

29.05.2024 18:46 Харків

У гіпермаркеті «Епіцентр», куди влучили ворожі КАБ, завершено пошукові роботи. Внаслідок обстрілу – 19 загиблих, з них – 11 чоловіків, 6 жінок та двоє дітей.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на начальника Головного управління Нацполіції в Харківській області Володимира Тимошко та начальника МВС Ігоря Клименка.

Слідчі вивчили години відеозаписів. Кожну важливу деталь переносили на схему-мапу гіпермаркету. Саме так і вдалося розшукати загиблих - місця, де їх бачили на відео, переносили на папір і з рятувальниками та кінологами  продовжували пошуки вже в будівлі.

У Харкові завершено пошукові роботи після авіаудару по гіпермаркету

Ось так шукали тіла - на схемі Епіцентру позначки та нотатки / Фото: Сергій Болвінов

– Останньою знайшли керівницю Садового центру. Світлана, їй був сорок один рік. В момент вибуху вона йшла разом з колегою в напрямку технічного приміщення. Впізнати цих жінок, як і більшість інших загиблих, вдалося лише після дослідження ДНК. В деяких випадках криміналістам та слідчим доводилося відбирати зразки ДНК не лише у родичів, а й з особистих речей, які знаходили вдома у жертв, – написали у поліції.

Загиблих за допомогою спецтехніки цілодобово шукали серед попелу, оперативно ідентифіковували за допомогою ДНК-лабораторії.

Криміналісти провели більше 100 досліджень. До поліції звернулись 16 родичів зниклих безвісти, які надали біологічні зразки для експертиз. Також ми залучили кінологів - службовий пес виявив одне тіло та один фрагмент.

Нагадаємо, що після того, як будуть завершені роботи, ґрунт, що вивозитися з гіпермаркету, буде пересіяний криміналістами повторно.

Також, 28 травня у «Епіцентрі» було знайдено останки 18 загиблогоПроте вже сьогодні вранці у лікарні помер 40-річний працівник гіпермаркету, який отримав вибухове поранення та численні опіки тіла.