Зброя та наркотики: що намагаються провезти у Харків через блокпости (фото)

22.04.2024 14:51 Харків

Кінологи 5-ї Слобожанської бригади разом зі своїми чотирилапими побратимами невпинно працюють на харківських блокпостах. Протягом березня на 6 блокпостах зафіксовано 33 випадки протизаконних спроб переміщення зброї, вибухівки та наркотичних речовин.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на 5-ту Слобожанську бригаду.

При цьому статистика кінологічного підрозділу 5-ї Слобожанської бригади свідчить, що кількість спроб ввезти у Харків зброю зменшилася, а наркотичних речовин – зросла.

– Ми зафіксували рекордні показники з початку цього року: понад 100 г рослинних наркотичних засобів, понад 30 г синтетичних наркотиків, безліч засобів для випарювання та велика кількість фармацевтичних засобів з обмеженим доступом, таких як «Трамадол», морфій та інші, – розповів начальник кінологічної служби бригади, офіцер на позивний «К-9».

Найбільш проблемним залишається блокпост, що розташований при в’їзді у Харків з боку міста Чугуїв. Тут протягом березня зафіксовано 15 випадків спроб переміщення зброї та вибухівки.

На другому місці блокпост, розташований на в’їзді у Харків з боку Києва, – 10 затримань правопорушників.

На інших чотирьох блокпостах кількість випадків спроб провезення зброї, боєприпасів та вибухівки коливалась від одного до чотирьох.

Загалом за березень кінологічні пари 5-ї Слобожанської бригади запобігли ввезенню до Харкова:

  • одного кулемета ПКМ, який часто звуть «Покемоном»,
  • одного пістолета Макарова,
  • семи пострілів осколкових гранатометних,
  • дев’яти гранат різних видів,
  • восьми універсальних запалів,
  • майже 2800 набоїв калібру 5,45,
  • 822 набоїв калібру 7,62,
  • понад 650 набоїв інших калібрів,
  • семи 81-мм димових гранат ЗД-6 із системи 902Б "Хмара", що стоїть на танках та БМП,
  • двох сигнальних ракет.

За кожним фактом протизаконних спроб переміщення зброї, боєприпасів та наркотичних засобів на місце події виїздили слідчо-оперативні групи Національної поліції України. Порушено 17 кримінальних справ за ст. 263 ККУ та 19 кримінальних справ за ст. 309 ККУ. Всі правопорушники очікують на суд.

Раніше ми розповідали про кінологічну пару 5-ї Слобожанської бригади — офіцера Нацгвардії Дмитра Кириченка та службового собаки Ірбіса, який двічі запобігав ввезенню до Харкова зброї та вибухівки.

А також про пухнасту гвардійку Мальту. Собака викрила водія, який намагався провезти до Харкова цілу низку боєприпасів: гранати, запали, набої, тротилові шашки та багато іншого.

Автор: Галина Гришко