Волонтери вмовили 15-річного хлопця виїхати з прикордонного села на Харківщині

Фото: ХОВА Фото: ХОВА

Кілька тижнів підліток категорично відмовлявся покидати село Борисівка Липецької громади Харківської області.

Про це «Слобідський край» розповіли у Харківській обласній військовій адміністрації.

«Впродовж кількох тижнів представники районної та міської адміністрацій щодня відвідували населений пункт, де проживає хлопець, та вмовляли його покинути небезпечну територію, аби зберегти його здоров'я і життя. Підліток категорично відмовлявся покидати домівку», – говорить директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.

Як розповів керівник громадської організації «Я врятований» Дмитро Ложенко, дізнавшись про складну ситуацію, волонтери негайно вирішили допомогти.

«При взаємодії з обласною військовою адміністрацією наші хлопці поїхали туди, зустрілися з Євгеном, поспілкувалися і домовилися про добровільну евакуацію. Тепер він у відносній безпеці. Триває процес адаптації хлопця», – розповів Дмитро Ложенко.

За словами 15-річного Євгена, в селі залишилася його бабуся, якій він допомагав по господарству.

«Мені не хотілося покидати свій дім. Майже весь час я займався домашніми справами. Коли був Інтернет, відвідував шкільні уроки онлайн, але частіше зв'язку немає. Я розумію, що у селі небезпечно, тож якийсь час житиму з батьком у Харкові. За першої ж можливості хочу повернутися в село», – розповів Євген.

Наразі сім'я Євгена перебуватиме в одному з міських гуртожитків, де створені необхідні умови для повноцінного життя підлітка і дорослих, зазначив Іван Сокол.

Загалом, упродовж останніх двох тижнів з території Харківського району евакуювали 26 дітей. Наразі процес добровільної евакуації триває.

Нагадаємо, вдень 7 квітня російська армія обстріляла село Борисівка, в результаті обстрілу загинув 39-річний чоловік.

Нагадаємо, ворожа армія щоденно обстрілює населені пункти Харківської області, розташовані поряд з державним кордоном чи поблизу лінії зіткнення. Так, 5 квітня російські загарбники вдарили по селу Басове Золочівської громади Харківської області. Внаслідок обстрілу пошкоджено приватний будинок.

У  Липецькій громаді через ворожі обстріли постраждало багато населених пунктів. Але там відновлюють електропостачання та запроваджують телемедицину.

Про головні новини Липці читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко