Жителям прикордонного села Липці повернули світло

22.12.2022 17:44 Липці
Енергетики заживили село Липці Харківської області, в якому світла не будо з перших днів війни.

Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, передає «Слобідський край».

«За час окупації росіяни знищили, викрали та замінували практично всю мережу. Щоб розмінувати територію, відновити пошкоджене та заживити перших абонентів, наші сапери та енергетики за три місяці виконали величезний обсяг робіт», — розповів Олег Синєгубов.

За його словами, над відновленням електропостачання в селі Липці працювали усі підрозділи енергетиків — високовольтники, спеціалісти служби підстанцій, ремонтні бригади РЕМ тощо.

«Ми були вражені побаченим після звільнення села. Окрім масштабних пошкоджень енергообладнання після обстрілів, багато майна було вкрадено під час окупації. З 10-ти підстанцій дві зруйновані вщент і не підлягають відновленню. Побиті трансформатори, кабелі, дроти, зруйновані опори - ось з чим довелося мати справу енергетикам», - розповіли в обленерго.

Також доводилося чекати, поки свою роботу зроблять сапери. «Подарунки» у вигляді розтяжок зустрічали на підстанціях і після того - доводилося знову викликати рятувальників.

Олег Синєгубов доповів, що відсьогодні перші 450 споживачів у Липцях уже мають світло. Найближчим часом електропостачання буде відновлено і для решти абонентів.

«Символічно, що світло в Липці повернулося саме сьогодні, в День енергетика. Ще раз вітаю усіх енергетиків зі святом та дякую за вашу роботу», — наголосив начальник ХОВА.

Нагадаємо, з 7 листопада в Липцях на базі однієї з аптек працює пункт з сучасним обладнанням для онлайн-консультацій. Там місцеві мешканці можуть пройти первинний огляд, зв’язатися із сімейним лікарем або спеціалізованим фахівцем обласної лікарні. Наприкінці листопада була відновлена подача газу до звільненого села Липці Харківського району.

А пожежно-рятувальний підрозділ ГУ ДСНС в Липцях, який сильно постраждав через бойові дії на Харківщині, відкрили ще в жовтні.

Головні події Липці читайте на нашому сайті.