До Ізюма повертають світло та частково газ: скільки чекати мешканцям

19.09.2022 18:00 Ізюм
Наразі в Ізюмі Харківської області тривають відновлювальні роботи. За два тижні планують повернути до міста світло. Також працюють над газифікацією приватного сектору.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ізюма Валерій Марченко.

Головними завданнями на деокупованих територіях зараз є ремонт об’єктів критичної інфраструктури, відновлення мобільного зв’язку та повернення електро-, газо-, та водопостачання.

— Світло в місті з’явиться максимум через два тижні, зараз ведуться роботи по газифікації, бо газу в місті немає. Але це будуть в основному приватні будинки. З багатоповерхівками по газифікації проблема, бо всі системи там розбиті, тому швидко відновити буде неможливо, – сказав пан Валерій Марченко.

До широкомасштабного вторгнення росії в Ізюмі жили понад 45 тисяч людей. Більшість з них були вимушені покинути свої домівки. У місті залишилося від 13 до 15 тисяч жителів. Однак зараз мешканці починають поступово повертатися до своїх домівок. За словами Валерія Марченка, повернуться не всі жителі. Оскільки багатьом немає де жити. Їхнє житло зруйноване. Водночас він прогнозує, що до міста через місяць повернуться 10-15 тисяч людей.