До кінця тижня в Ізюмі планують повністю відновити електропостачання

17.10.2022 19:37 Ізюм
В Ізюмі Харківської області вже до кінця цього тижня планують відновити електропостачання повністю, а також налагодити централізоване газопостачання де це можливо.

Про це «Слобідському краю» розповів очільник Ізюмської громади Валерій Марченко.

У нещодавно звільненому Ізюмі продовжують роботи з відновлення критичної інфраструктури, щоб максимально підготувати людей до зимового сезону.

– Відновлення громади проходить важко. Тут зруйновано дуже багато всього, і за такий короткий час відновити все неможливо. До громади зараз приходить гуманітарна допомога у вигляді будівельних матеріалів. Бригади нашого комунального підприємства «Благоустрій міста Ізюма» та ДСНС допомагають людям: забивають вікна та ремонтують дахи. Працюємо, – ділиться Валерій Марченко.

Також у міру можливостей будівельні матеріали для відновлення будинків видаються місцевим жителям, які залишилися у місті.

Велика робота зараз триває над відновленням критичною інфраструктури. Так, наприклад, очільник громади зазначає, що місто вже підключене до електропостачання. Зараз триває підключення будинків.

– Десь 70 % міста вже зі світлом, інші 30 % у процесі. Зараз енергетики відновлюють лінії електропередач, стовпи, дроти, підстанції. Я думаю, що до кінця тижня все місто буде повністю зі світлом, – каже Валерій Марченко.

Подібна ситуація і з газопостачанням. Більша частина міста вже з газом. Здебільшого це приватний сектор. Також до кінця тижня фахівці «Харківгазу» обіцяють відновити централізоване газопостачання, що дозволить міській владі під'єднати вцілілі котельні. З 22-х котелень дев’ять залишилися з мінімальними пошкодженнями та можуть бути відремонтовані.

Оскільки не до всіх будинків можливо під'єднати опалення, міська влада дала оголошення про евакуацію на зимовий період.

– Щонайменше половина багатоповерхівок опалюватися не будуть, тому що немає можливості. Ми збираємо списки на евакуацію, але заяв майже немає. Люди хочуть залишатися. Сказали, аби було світло, а там будемо виділяти кімнату, ставити обігрівачі та зимувати, – розповідає міський голова Ізюма.

Крім того, люди ще повертаються. Три тижні тому у місті знаходилося 17 тисяч осіб населення, то наразі їхня кількість збільшилася до 20 тисяч. Міський голова очікує, що після повернення світла до будинків ізюмчан люди почнуть повертатися ще інтенсивніше.