Готувалася до референдумів та поширювала роспропаганду: на Харківщині викрили зрадницю

03.04.2023 18:33 Ізюм
Фото: Владислав Абдула Фото: Владислав Абдула

Депутатка VІІI скликання Ізюмської міської ради на початку повномасштабного вторгнення добровільно пішла на співпрацю з ворогом і увійшла до лав місцевої окупаційної адміністрації.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на речника Управління СБУ в Харківській області Владислава Абдулу.

За даними слідства, жінка створила щотижневе друковане видання «ИЗЮМСКИЙ ТЕЛЕГРАФЪ» та обійняла посаду головного редактора в ньому.

«Ця газета містила брехливу російську пропаганду, що нібито рф та її збройні сили не є ворогом України, що неначе рашисти з турботою ставляться до жителів окупованих територій та надають їм усіляку допомогу і підтримку, пропагували легітимність окупаційної влади. Матеріали цих газет заперечували збройну агресію рф проти України та формували позитивне ставлення населення до окупаційних органів влади», – зазначив Владислав Абдула.

Щоб охопити більшу аудиторію, жінка брала участь у пропагандистських прямих ефірах.

Пізніше вона приєдналась до окупаційної адміністрації на посаду «исполняющего обязанности заместителя Главы Военной гражданской администрации по социальной сфере Изюмского района Харьковской области». Вона проводила підготовку до навчального процесу, розробляла статути навчальних закладів, а також займалась підготовкою до проведення незаконних референдумів на тимчасово окупованій території України.

Їй заочно повідомили про підозру за статтею «державна зрада».

Раніше ми повідомляли, що СБУ ідентифікувала російського воєнного злочинця.

Нагадаємо, що правоохоронці завершили слідство і передали до суду обвинувальні акти стосовно двох колишніх співробітниць поліції міста Ізюм Харківської області за фактом державної зради.

Також нагадаємо, перед судом також постане мешканка Ізюма, яку звинувачують у пособництві державі-агресору. Справу розгляне Київський районний суд міста Харків.

Усі новини міста Ізюм та району читайте на нашому сайті. 

Автор: Ксенія Карпенко