Ізюмські комунальники допомогли лелекам

04.04.2024 16:21 Ізюм
Фото: ілюстративне Фото: ілюстративне

У місті Ізюм, на розі вулиць Чайковського і Коновальця, дев'ять років тому звели гніздо лелеки. Його вони облаштували на тополі  напроти будинку Леоніда Щибрі.  Коли добродій Щибря помітив, що гілляччя заважає птахам гніздуватися, він звернувся по допомогу до Комунального підприємства «Благоустрій міста Ізюм». Комунальники швидко відреагували на звернення заявника. 

Про це медіа «Слобідський край» розповів сам Леонід Щибря.

  – Уже дев'ятий рік лелеки гніздяться напроти мого двору. Ще до війни ми з сином зробили їм штучну основу під місце їхнього гніздування, обплели її верболозом. Спершу птахи приглядалися до неї, а потім почали зносити гілляччя, освоїлись. Щороку вони виводили по двоє пташенят, а в страшному окупаційному 2022-му їхнє сімейство поповнилось відразу трійцею бузьків. Їх не налякали навіть обстріли, яких щодоби, якось взявся спеціально підраховувати, було не менше тисячі з різних типів зброї, – розповідає ізюмчанин Леонід Щибря.

У пам'ять чоловіка глибоко врізалася дата 12 квітня. Того дня Ізюм потерпав від касетних обстрілів. Нищились будинки, автомобілі, серйозно ризикували люди, які опинились на вулиці.  Добродій Леонід отримав осколкове поранення навиліт у ліву руку.

  – Поранення дошкуляє, а я все на гніздо поглядаю: як там мої лелеки? А вони знай своє роблять, неначе земля й не здригається від вибухів. Дивуюсь також їхньому пташиному чуттю. Незадовго до того, як поруч із моєю хатою ударили «хаймарси» і почалося наше визволення, вони вже вп'ятьох (трійця пташенят встигла стати на крило) передбачливо здійнялися в небо,  – ділиться своїми спостереженнями Леонід Щибря.  

  –  Послуги комунальників сьогодні нарозхват, бо тільки в них та в енергетиків є автомобільні вишки.  Усього дві на місто. Іноземні партнери, звичайно, допомагають, та дуже вже до великих збитків призвела агресія рф. Утім, працівники благоустрою  знайшли час і можливості допомогти лелекам. Значить, бути миру,  – зазначає ізюмчанин.

Нагадаємо, що  у соціальних мережах почала ширитися інформація, що міни-«пелюстки» можуть переносити птахи. Проте речник ДСНС у Харківській області Євген Василенко зазначив, що подібних випадків вони не фіксували.

Автор: Тетяна Чмут