Ізюмські комунальники виготовлятимуть паливні пелети

21.05.2024 13:20 Ізюм
Отримані гілкоподрібнювачі/Фото: Ізюмська міська рада Отримані гілкоподрібнювачі/Фото: Ізюмська міська рада

Ізюмська громада Харківської області отримала три гілкоподрібнювачі. Вони допоможуть  забезпечити теплом об'єкти критичної інфраструктури у наступному опалювальному сезоні. Гілкоподрібнювачі будуть використані у виготовленні паливних пелетів.  

Про це медіа «Слобідський край» розповів заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації Максим Стрельник.

 – В Ізюмі для центрального теплопостачання багатоквартирних будинків встановлені 10 модульних котельних. Гілкоподрібнювачі допоможуть нам самостійно виготовляти паливні пелети для них. З департаментом екології ми постійно узгоджуємо питання зрізу аварійних дерев на території громади. Якщо раніше вони утилізувались, то тепер скеровуватимуться на вторинну переробку. До того ж, ми можемо закуповувати і саму деревину, що буде значно дешевше, ніж придбавати готові пелети, – зазначає заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації Максим Стрельник.

Ізюмські комунальники за рахунок пелетів власного виробництва закриватимуть екстрені потреби у паливній сировині. Наразі ведуться випробовування гілкоподрібнювачів, щоб визначитись з обсягом деревини на переробку.  

В опалювальному сезоні 2023-2024 років в Ізюмі на третину вдалося збільшити кількість будинків, які опалювалися централізовано – від 90 до 120.  Близько півсотні багатоповерхівок потребують капітального ремонту через руйнування, завдані російськими окупантами. Подача тепла до них поки що не можлива.   

Ізюмська громада отримала гілкоподрібнювачі від американського агентства "USAID".

Нагадаємо, що у деокупованому місті Ізюм Харківської області відкрилася відбудована амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2. Вона вціліла під час активних бойових дій та окупації, але зазнала серйозних пошкоджень. 

Також нагадаємо, що у Коробочкиному відновлюють ліцей, який зможе прийняти дітей з інших сіл.

 

Автор: Тетяна Чмут