Російські військові вдарили по Ізюму і зруйнували пам'ятник архітектури

20.05.2024 12:32 Ізюм
Будинок культури "Залізничник" в Ізюмі після "прильоту"/Фото: Ізюмська міська рада Будинок культури "Залізничник" в Ізюмі після "прильоту"/Фото: Ізюмська міська рада

Двадцятого травня близько другої ночі російські військові вдарили по Ізюму. Удар прийшовся по памятнику архітектури – Будинку культури «Залізничник». Будівля була споруджена у двадцятих роках минулого століття. Внаслідок завданих пошкоджень, вона зруйнована, щонайменше, на третину.

Про це медіа «Слобідський край» розповів заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

 – Близько другої ночі ізюмчани прокинулись від потужного вибуху. Як з'ясувалось, росіяни завдали удару по Будинку культури «Залізничник». Будівлі понад 100 років. До війни ми планували її реконструкцію. На руїни перетворена унікальна глядацька зала з оригінальною ліпниною, балкончиками, бібліотека. З цим будинком пов'язне позаурочне життя не одного покоління юних ізюмчан. При ньому діяли десятки гуртків за різними напрямками, – зазначає заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

На початку березня 2022 року Будинок культури «Залізничник» теж зазнав руйнувань: був пошкоджений дах, вибуховою хвилею винесло вікна й двері. Тоді по ньому вгатили з «Градів». Після деокупації будівлю намагалися законсервувати.

  –  Під час окупації вороги дуже познущалися із "Залізничника": у глядацькій залі не залишилось жодного стільця, був розграбований театральний реквізит, у бібліотеці скинули з полиць усі книги і топталися по них. У глибоких підвалах будівлі організували катівню, – розповідає заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

Це абсолютно цивільний об'єкт. Жодного військового там не було, оскільки він не придатний для проживання і стояв порожній.

Також нагадаємо, що недовишитий рушник жительки села Заводи Оскільської громади Ізюмського району окупанти затоптали чобітьми. Повернувшись додому, вишивальниця вибілила його і довишивала.

Автор: Тетяна Чмут