Село Кам'янка Ізюмської громади майже повністю знищено внаслідок бойових дій

26.04.2023 15:52 Ізюм

В Ізюмській громаді Харківської області одним з найбільш постраждалих населених пунктів є село Кам’янка. Воно зруйноване майже повністю. Наразі там мешкають до 40 осіб. У місті Ізюм найбільше постраждала багатоповерхова забудова – пошкоджені приблизно 80 % будинків.

Про це медіа «Слобідський край» розповів секретар Ізюмської міської ради Костянтин Петров.

Ізюмська громада з перших днів повномасштабного вторгнення опинилася під обстрілами. Спочатку місто та навколишні населені пункти російські окупанти бомбардували авіацією, що завдало найбільших руйнувань, після чого підключалися артилерія та інші види озброєння.

7 березня російські війська окупували територію Левківського та Бригадирівського старостинських округів і північну частину адміністративного центру громади – міста Ізюм. Ще близько місяця військові країни-агресорки не могли форсувати річку Сіверський Донець, що ділила населений пункт навпіл. За цей час вони безжально обстрілювали південну половину Ізюма, де здебільшого розташовувалася багатоповерхова забудова, адміністративні, соціальні та медичні об’єкти.

Як розповідає секретар Ізюмської міської ради Костянтин Петров, унаслідок бойових дій та окупації в місті Ізюм пошкоджено або зруйновано близько 80 % багатоповерхових будівель та приблизно 35 % будинків приватного сектора.

З кінця березня окупаційні війська продовжили просуватися в бік міста Слов’янськ Донецької області через Кам’янський старостинський округ.

Власне, село Кам’янка є одним з найбільш постраждалих населених пунктів в Ізюмській громаді, оскільки росіяни зруйнували його майже на 100 %. Кожен будинок у селі зазнав руйнувань.

— До вторгнення в Кам’янці жили 1200 мешканців, а на сьогодні там перебувають до 40 осіб – це ті люди, що змогли повернутися, – зазначає Костянтин Петров.

Наразі проводяться комісійні обстеження та складання актів про руйнування.

Нещодавно ми писали, як депутат VIII скликання Ізюмської міської ради від нині забороненої політичної партії «Опозиційна платформа — За життя» перейшов на бік агресора. Чоловік показав окупантам шлях у місто Ізюм.

Нагадаємо, що правоохоронці завершили слідство і передали до суду обвинувальні акти стосовно двох колишніх співробітниць поліції міста Ізюм Харківської області за фактом державної зради.

Також нагадаємо, Служба безпеки зібрала докази ще одного воєнного злочину, скоєного під час окупації частини Харківської області. Зокрема, встановлено особи військових рф, які через погрози розстріляти родину по черзі зґвалтували жінку.

Головні новини Ізюм читайте на нашому сайті. 

Автор: Олександр Манченко