У центрі Ізюма обстріли знищили майже 200 дерев: як місто озеленюється (фото)

29.05.2024 11:50 Ізюм
Роботи з озеленення у Центральному парку/Фото: Юрій Бриль Роботи з озеленення у Центральному парку/Фото: Юрій Бриль

У центральній частині міста Ізюм Харківської області під час окупації та активних бойових дій під корінь було знищено близько 200 дерев. Три міських парки теж зазнали руйнувань. Комунальники, волонтери, приватні підприємці об'єдналися і стоворюють нові зелені насадження в Ізюмі.

Про це медіа «Слобідський край» розповів Юрій Бриль, начальник комунального підприємства «Благоустрій міста Ізюм».

  – Через масовані бомбардування міська забудова зазнала руйнувань на 80%. З коренем були вирвані з землі 189 дерев у Центральному парку Ізюма. Знайшлися люди, які ініціювали відновлення втраченого. Серед них приватний підприємець із Харкова Сергій Лисенко, який започаткував акцію «Домоможемо Ізюму», і ландшафтний дизайнер із Києва Максим Бєц. Число помічників швидко виросло. До них приєдналися колективи «Київзеленбуду», а це вісім комунальних підприємств, а також приватні підприємства з Харківщини і Полтавщини. Безкоштовно вони передали нам тисячі зелених насаджень: кущі, дерева, багаторічні квіти, – зазначає начальник комунального підприємства «Благоустрій міста Ізюм» Юрій Бриль.

Ізюмські комунальники разом із «Армією відновлення» впорядкували і засадили клумби в Центральному та Залізничному парках міста, аналогічні роботи тривають у парку по вулиці Незалежності. 

Нагадаємо, що в Оскільській громаді місцеві жителі самотужки облаштовують шкільне укриття.

Також нагадаємо, що на Харківщині «Армія відновлення» задіяна у 53 громадах.