В Оскільській громаді місцеві жителі самотужки облаштовують шкільне укриття

22.05.2024 15:15 Оскіл
Жителі Студенка за роботою/Фото: Сергій Кохан Жителі Студенка за роботою/Фото: Сергій Кохан

У селі Студенок Оскільської громади Ізюмського району наразі проживає 700 жителів. Десята частина від них – діти шкільного віку. Для них дорослі мешканці Студенка самотужки облаштовують укриття у підвалі школи.

Про це медіа «Слобідський край» розповів староста Студенокського старостинського округу Сергій Кохан.

  – Наша школа під час окупації та активних бойових дій пережила чотири потужні ворожі удари. Значних пошкоджень зазнав дах, вилетіли вікна, вибуховою хвилею повисмикувало двері, але будівля вціліла. Відновити її не тільки можна, а й доцільно: наразі навчанням онлайн охоплено понад ста дітей. Нам вдалося вийти на французьких партнерів, які виділили кошти на облаштування простого укриття в підвалі школи, і робота закипіла, – розповідає Сергій Кохан.

Від довоєнної кількості місцевих жителів, яка становила 1450 осіб, наразі в селі проживає половина. Мешканці села уже двічі виходили на толоку з перетворення звичайного шкільного підвалу на сучасне укриття. Люди винесли весь непотріб, вирівняли підлогу, зробили цементну стяжку, виставили «маяки».

 –  В укритті буде світло і тепло, подбаємо про вентиляцію, буде де помити руки, передбачений біотуалет. Висохне цементна стяжка – постелимо лінолеум, занесемо парти, стільці, поставимо шафи з книгами. Створимо звичний для дітей інтер’єр, щоб час від часу вони могли тут зустрічатися з учителями, спілкуватися з ними, разом працювати над складними завданнями, – зазначає очільник старостинського округу.

Про повне відновлення Студенокської школи, до якої ходили й діти із сусідньої Яремівки, поки що не йдеться. Наразі її планують законсервувати.

Нагадаємо, що на базі знищеного ліцею в Чугуївській громаді збудують сучасне бомбосховище.

Також нагадаємо, що в Харкові готується вже третя освітня локація, в якій зможуть навчатися понад 300 дітей. До вересня її планують відкрити.

Автор: Тетяна Чмут