У шести житлових будинках міста Ізюм замінили майже тисячу вікон

19.12.2022 17:49 Ізюм

Гуманітарний офіс при Посольстві Швейцарії в Україні допомагає Ізюмській громаді Харківської області з відновленням після тривалої окупації. Завдяки співпраці вже встановили майже тисячу вікон у житлові будинки міста Ізюм. Перемовини про подальше відновлення громади тривають й надалі.

В Ізюмі відбулася зустріч представниці напрямку (WASH) гуманітарного офісу при Посольстві Швейцарії в Україні Івони Мюллер з начальником Ізюмської міської військової адміністрації Валерієм Марченком та секретарем Ізюмської міської ради Костянтином Петровим. Під час заходу обговорювалася тема заміни вікон у житлових будинках мешканців Ізюма, а також визначення обсягу робіт щодо відновлення водопостачання та водовідведення у місті.

Наразі значна частина Ізюма досі залишається без водопостачання, хоча раніше місто отримало потужний генератор для живлення насосів на свердловинах. Однак цього не вистачає для наповнення всіх резервуарів та отримання необхідного тиску води в мережах.

— У нас є два напрямки співробітництва. Ми як донори фінансуємо організації, наприклад, Міжнародний комітет Червоного Хреста, або займаємося прямим впровадженням, як у цьому випадку, – зазначила очільниця напрямку (WASH) гуманітарного офісу Івона Мюллер про відновлення вікон в Ізюмі.

Після відвідування Ізюму представники гуманітарного офісу відправляться у Балаклію, де також дуже багато уражень об’єктів інфраструктури внаслідок російської збройної агресії.

На зустрічі начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко також зазначив, що у Харківській області таких значних руйнувань як в Ізюмі немає ніде. З 22 справних до 24 лютого котелень, наразі змогли запустити лише дев’ять з них. Інші або зруйновані, або не функціонують через розмерзлі труби.

Руйнування у місті Ізюм після російських обстрілів

За час активних бойових дій через руйнування однієї з котелень у центральній частині міста, без тепла залишилося багато будинків. Однак 4 листопада працівники комунального підприємства «Ізюмські теплові мережі»  після попереднього ремонту мереж та котелень підключили частину багатоповерхових будинків до теплопостачання. Наступним кроком для збереження тепла у домівках ізюмчан стала заміна вікон.

Після цього учасники делегації оглянули будинки, в яких проводились роботи з заміни вікон. До керівництва громади та представниці гуманітарного офісу при Посольстві Швейцарії приєдналися представники виконавчого апарату Харківської обласної ради та керівники комунальних підприємств, які забезпечують роботу інфраструктури громади.

Як розповідають місцеві жителі, в Ізюмі здебільшого постраждали вікна з дерев’яними рамами. Саме їх в найкоротші строки відновлюють фахівці.