Видатний литовський піаніст зіграв на горі Кременець у місті Ізюм

15.12.2022 16:22 Ізюм
Фото: Євген Котенко Фото: Євген Котенко
Видатний литовський піаніст Даріус Мажинтас зіграв на горі Кременець у місті Ізюм Харківської області композиції з циклу «Наївна музика» українського композитора Валентина Сильвестрова.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на співорганізаторку акції Ярину Ясиневич.

13 грудня піаніст з Литви Даріус Мажинтас у рамках акції, яку організувала фундація «Looking at the Stars», зіграв на горі Кременець в Ізюмі. Піаніст виконував на деокупованій території Харківської області композиції з циклу «Наївна музика» українського композитора Валентина Сильвестрова.

— З початком війни я став більше цікавитися саме українською культурою, так відкрив для себе Сильвестрова. В його музиці – вся Україна, її природа та люди, – сказав Мажинтас.

Литовський піаніст прибув до Ізюма напередодні та навіть провів ніч у старовинному погребі, котрий під час бойових дій слугував укриттям для місцевих мешканців.

Хоча під час виступу Даріуса Мажинтаса гора Кременець була вкрита туманом, однак навіть він не зміг приховати пошкодження, які залишила після себе російська армія. Нагадаємо, внаслідок російських обстрілів постраждала пам’ятка мистецтва – половецькі баби, які знаходилися на горі Кременець.

— Музика не може нівелювати руйнування, але вона гоїть рани. Цією акцією ми привертаємо увагу до культурних втрат, яких зазнає світова культурна спадщина внаслідок російської агресії в Україні. Ми демонструємо, наскільки нищівна війна ведеться проти українського народу і нашої культури, – говорить співорганізаторка акції Ярина Ясиневич.

26 квітня завдяки фундації «Looking at the Stars» в Україні пройшов перший концерт класичної музики – в пам’ять про загиблих у зруйнованому місті Ірпінь.

 «Looking at the Stars» – канадська благодійна організація з Торонто, яка, за словами організаторів, дарує класичну музику у виконанні перших у своєму класі виконавців тим, хто цього найбільше потребує, але найменше очікує.

Нагадаємо, що Ізюмська громада стала однією з деокупованих територій, де відновили вакцинацію проти поліомієліту, кору, дифтерії. Також у місті Ізюм та громаді послабили комендантську годину.

Більше новин міста Ізюм читайте тут.

Автор: Олександр Манченко