В Ізюмі чотири школи зруйновані вщент, на їх відновлення підуть роки

30.01.2023 15:08 Ізюм
Фото: Думка Фото: Думка
У місті Ізюм Харківської області школи № 1, № 2, № 4 і № 12 та дитячі садочки № 6 і № 10 ліквідовані, як юридичні особи.

Про це в інтерв’ю виданню «Обрії Ізюмщини» розповів начальник Ізюмської цивільно-військової адміністрації Валерій Марченко, передає «Слобідський край».

За словами Валерія Марченка, ці школи зруйновані майже повністю, проводити в них навчальний процес неможливо. А на відновлення підуть декілька років.

«У майбутньому ми плануємо відновлювати ці навчальні заклади, ремонтувати. Якщо буде технічна можливість. Зараз ми шукаємо спонсорів на все це, але ми розуміємо, що це буде два – три роки, не менше, а то і більше, бо руйнації значні, і зараз у військовий час зробити це майже неможливо», – каже очільник міської цивільно-військової адміністрації.

Щодо ліквідації навчальних закладів як юридичних осіб, то таке рішення було прийняте, щоб діти знали, де вони будуть навчатися.

«Я знаю, що багатьом працівникам освіти дуже не подобається це рішення. Але завтра закінчується війна, і дітям треба йти у школу. Зараз онлайн, і школа може називатися і 10-та, 25-та чи 36-та. І ми зараз це питання офіційно вирішили, щоб, коли діти підуть у школу, вони знали, куди йти», – розповідає Валерій Марченко.

В Ізюмі станом на 1 січня 2023 року нараховується 3697 учнів, а з них ще 347 знаходяться в розшуку, і місце їх перебування невідоме, повідомив заступник начальника Ізюмської міської військової адміністрації Володимир Мацокін.

За словами Володимира Мацокіна, середня наповнюваність класів до війни була 26 учнів, зараз – 21. Середньої потужності закладів без ліцеїв 1, 2, 4, 12 вистачає для середньої наповнюваності класів у 28 учнів.

При цьому сума освітньої субвенції від держави у 2022 році складала 92 926 700 гривень плюс 1 300 000 гривень залишку за 2021 рік.  Сума субвенції на 2023 рік склала 59 792 000 гривень – на 33 134 700 гривень менше

«Це гірка правда, гроші виділяються з розрахунку на кожного учня, а наші діти, на жаль, пішли навчатися до інших закладів України і не тільки. І виною тут війна. Ліцеї номер 1, 2, 4, 12 зруйновані росією вщент, їх відновлення займе роки. Ці заклади за рік-два не відкриєш, як би гірко це не було визнавати. Але ми не збираємось опускати руки і обов’язково докладемо всіх зусиль для відновлення закладів освіти в Ізюмі. Давайте будемо реалістами, емоції тут не допоможуть, є цифри», – підкреслив Володимир Мацокін.

Нагадаємо, весною в Ізюмі планують відкрити нове відділення «Укрпошти».

З 27 грудня в місті почав курсувати автобусний маршрут № 22, який рухатиметься від міського Палацу культури до зупинки «Пам'ятник».

Нагадаємо також, що у місті Ізюм одну з вулиць назвали на честь бійця спецпідрозділу Kraken Руслана Крамаренка.

Головні новини міста Ізюм читайте на нашому сайті.