В Ізюмі щеплені та проліковані безпритульні і домашні пухнастики: результати за рік

27.05.2024 11:50 Ізюм
Чотирилапий у надійних руках/Фото: Ізюмська міська рада Чотирилапий у надійних руках/Фото: Ізюмська міська рада

В Ізюмі після деокупації з’явилось багато безпритульних тварин. Вони становили загрозу як переносники небезпечних захворювань. Від квітня минулого року в місті відбулися три стерилізаційні місії, тварини були вакциновані і проліковані. Домашні улюбленці теж пройшли необхідні лікувальні процедури.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла начальник управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради Максуда Руденко.

 – Починаючи від квітня минулого року, 1349 безпритульних та домашніх собак і котів були стерилізовані та вакциновані, 593 нічийних пухнастики знайшли своїх господарів у нашій громаді, 70 чотирилапих безхатьків наразі проживають у Харкові, Києві, Одесі і навіть Німеччині, семеро тварин проходять лікування в ГО «Порятунок тварин Харків», 600 пухнастиків, яких оперували наші місцеві ветеринари, були стерилізовані в обласному центрі. Всі тварини вакциновані від сказу, – розповідає начальник управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради Максуда Руденко.

У черзі на огляд

Ізюмчани привели своїх улюбленців на огляд

Днями до Ізюма приїздив БФ «ВетЕвак» (команда ветеринарних лікарів з Києва). Ветеринари провели 120 оглядів, дали рекомендації щодо лікування собак та котів. Сотня пухнастиків була вакцинована від сказу, 22 тваринки оброблені від паразитів. Столичні спеціалісти також видали корм для собак та котів.

Допомога тваринам була надана волонтерами за благодійні кошти. Серед добровільних помічників – UAnimals, БФ «Щаслива лапа» (Happy Paw), команда В. Воротнікова, "Ветеринари без кордонів", БФ “12 вартових”.

Нагадаємо, що у Печенізькій громаді з 30 квітня по 07 травня фахівці громадської організації «ЗооКонтроль» здійснили відлов і стерилізацію безпритульних собак

Також нагадаємо, що  у Харкові посилили відповідальність власників тварин за їх утримання.

Автор: Тетяна Чмут