За співпрацю з ворогом колишньому поліцейському з Харківщини загрожує довічне ув’язнення

09.03.2023 15:55 Ізюм
Під час окупації в місті Ізюм Харківської області 43-річний чоловік добровільно перейшов на бік ворога.

Прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо колишнього поліцейського з міста Ізюм за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

Колишній правоохоронець обійняв посаду «исполняющего обязанности старшего участкового инспектора отдела участковых инспекторов полиции Управления внутренних дел ВГА Харьковской области».

«Він подав власноруч заповнені російською мовою документи, зокрема анкету на працевлаштування, в яких повідомив свої повні анкетні дані, автобіографію, відомості про членів сім’ї, рівень освіти, здобуття військових навичок у період навчання на військовій кафедрі вищого навчального закладу. На псевдопосаді чоловік відповідав за громадську безпеку, проводив «роз’яснювальну роботу» з місцевим населенням, аби люди не чинили опір російським загарбникам», – зазначили у прокуратурі.

Також чоловік разом з російськими військовими та бойовиками «лнр» приїхав до своїх колишніх колег та забрав у них трудові книжки.

Наразі обвинувачений перебуває під вартою. Його судитимуть у Ленінському районному суді Харкова.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Раніше ми повідомляли, що правоохоронці завершили слідство і передали до суду обвинувальні акти стосовно двох колишніх співробітниць поліції міста Ізюм Харківської області за фактом державної зради.

Також нагадаємо, перед судом також постане мешканка Ізюма, яку звинувачують у пособництві державі-агресору. Справу розгляне Київський районний суд міста Харків.

А в січні Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо старшого державного ревізора-інспектора Ізюмського відділу податків за фактом державної зради.

Усі новини міста Ізюм та району читайте на нашому сайті. 

Автор: Ксенія Карпенко