Для проживання армії рф надавав домівки місцевих: на Ізюмщині викрито колаборанта

В окупованому селі на Ізюмщині викрито ворожого поплічника, який обійняв посаду «старости».

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на відділ комунікації поліції Харківщини та Харківську обласну прокуратуру.

За даними слідства, офіційно ніде не працюючий мешканець села Співаківка Ізюмського району під час силового захоплення населеного пункту збройними силами рф добровільно вирішив працювати на ворога.

У квітні 2022 року чоловік обійняв посаду «главы Спиваковского (Красный Шахтарь) сельского совета».

Також, як зазначили правоохоронці, під час своєї діяльності зловмисник надавав для проживання військовослужбовцям рф домівки місцевих мешканців, які виїхали на підконтрольні Україні території.

У серпні 2022 року він сприяв проведенню так званого «рєфєрєндума» на тимчасово окупованих територіях України. Колаборант забезпечував обробку документів, які подавались місцевими мешканцями до незаконного органу влади, збирав паспортні дані жителів, а також організовував видачу так званої «матеріальної» та «гуманітарної» допомоги від рф.

Крім того, підозрюваний зробив перепис важкої техніки і транспортних засобів, якими володіли мешканці села, організовував проведення агітаційної роботи серед населення, намагаючись створити позитивний імідж держави агресорки, та займався видачею дозволів на виїзд за межі села.

Нагадаємо, що у росії скоїли замах на ексмера Куп’янська Геннадія Мацегору, він знаходиться у критичному стані.

Нагадаємо також, що за матеріалами СБУ 12 років тюрми отримав колаборант, який під час окупації Куп’янська вступив до «мвс рф».