Ізюмщину розміновує спецмашина, яку подарував американський бізнесмен

фото: ДСНС України фото: ДСНС України

Машина механізованого розмінування MV-10 від Фонду Говарда Баффета допомагає звільнити деокуповані території Харківської області від небезпечних залишків війни.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу ДСНС України.

Наразі на Харківщині щодня працює 34 піротехнічні розрахунки  зведеного загону ДСНС. Вони звільняють забруднені ворожими вибухонебезпечними предметами поля й лінії електропередач.

Ізюмщину розміновує спецмашина

Аби пришвидшити цей процес та захистити особовий склад,  Фондом Говарда Баффета були придбані спеціальні машини механізованого розмінування для ДСНС. Одна з таких машин – MV-10 наразі працює в Ізюмському районі.

Машина механізованого розмінування MV- Говарда Баффета

«Вона значно полегшує роботу піротехніків, бо здатна очищувати мінні поля різних типів: з протипіхотними й протитанковими мінами, а також знищує боєприпаси, що не розірвалися. Операторами цієї машини є сапери Миколаївського гарнізону ДСНС. Вони дуже задоволені продуктивністю і якістю її роботи», – говорять у ДСНС.

Машина механізованого розмінування

Зазначається, що це найпотужніша система у своїй категорії.

«В основі комплексу – ланцюговий інструмент, під дією якого спрацьовують протипіхотні та протитанкові міни. Також машина має культиватор, який виконує вторинну обробку та підтримує постійну глибину рихлення. Серед додаткового обладнання є  роликовий, лезовий та збиральний блоки. MV-10 експлуатується одним оператором за допомогою пульта дистанційного керування. Максимальна глибина очищення ґрунту – 60 см», – розповідають надзвичайники.

Наразі на Харківщині щодня працює 34 піротехнічні розрахунки  зведеного загону ДСНС

Використання машини механізованого розмінування на ділянках ЛЕП дає можливість енергетикам розпочинати відновлення мережі, аби люди, які вже понад рік не мають електрики, скоріше її отримали.

Нагадаємо, 11 травня  у місті Ізюм 44-річний чоловік наступив на вулиці на протипіхотну міну типу ПФМ-1 «Пелюстка».

Харківщину розміновує спецмашина, подарована фондом Баффета

З 1 по 7 травня у Харківській області двоє цивільних людей загинули, ще троє отримали поранення внаслідок підриву на вибухонебезпечних предметах. Крім того, на невідомому вибухонебезпечному предметі підірвалося троє саперів, один з них загинув.

Нагадаємо також, що в Ізюмській громаді поступово йде відновлення після бойових дій та окупації. Наразі місцева адміністрація шукає донорів, щоб відновити житлові будинки, школи, дитячі садки та адміністративні будинки.

Більше новин міста Ізюм та району читайте на нашому сайті.