У Кегичівській громаді хворий на сказ кіт вкусив жінку: в селі Рояківка ввели карантин

21.11.2023 17:51 Кегичівка
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

У Кегичівській громаді Харківської області зафіксовано випадок сказу кота, через що на території села Рояківка введено карантинні обмеження.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Безпритульний кіт зайшов до подвір’я і при спробі вигнати його вкусив господарку за ногу. Невдовзі тварина загинула, а експертиза виявила вірус сказу в патологічному матеріалі.

Місцева протиепізоотична комісія при Кегичівській селищній раді оголосила село Рояківка неблагополучним пунктом щодо сказу тварин та ввела карантинні обмеження, село Гутирівка визначили загрозливою зоною.

Зараз у селі Рояківка проводиться  щеплення проти сказу всіх наявних тварин.

У ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області повідомили, що це вже 3-й випадок сказу, зафіксований на території Кегичівської громади з початку року.

Нагадаємо, минулого тижня у селі Нова Парафіївка Кегичівської громади був зареєстрований випадок сказу кота. Від укусу хворої тварини постраждала людина.

Раніше ми повідомляли, що у Харківській області частішають випадку сказу тварин. Причиною цього стала зростаюча кількість червоних лисиць на деокупованих територіях.

Нагадаємо також, що наприкінці вересня у Харківській області розпочали осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Автор: Галина Гришко