Який бізнес відкривають ВПО у Коломацькій громаді: салони краси та клінінг

17.05.2024 10:21 Коломак
Фото: Слобідський край Фото: Слобідський край

З початку війни у Коломацькій громаді ВПО відкрили близько 80 ФОПів та ПП. Цей малий бізнес забезпечує населення саме тими послугами, які завжди користуються попитом. 

Як розповів медіа «Слобідський край» Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий, місцеве населення охоче користується послугами нових підприємств. У громаді відкрилися салони краси, перукарні, навіть два підприємства, що надають послуги з клінінгу.

– Наші внутрішньо переміщені особи працюють у різних сферах. Багато бізнесу з’явилося у Коломаці. Хлопці із Золочева за рік створили декілька бригад – наймають працівників, уклали договір з лісництвом і привозять людям дрова. Також вони виготовляють різні вироби з деревини. Відкрили майстерню у Новоіванівському, роблять там різні ремонти. А ще вони займаються наданням ритуальних послуг. Харків’янка, яка народилася у Коломаку, з початку війни повернулася у селище. Закрила свої магазини у Харкові та вже відкрила один у нас – і ще буде відкривати. Там продаються м’ясо та м’ясні вироби, – розповідає Володимир Гуртовий.

Також, за його словами, відкрився салон краси, для якого надали приміщення – місцеві жінки дуже задоволені. Ще одна переселенка продає пиріжки, які щодня випікає вдома. А в Шелестовому незабаром відкриється велике кафе – зараз там завершують ремонтні роботи, а їхні кіоски, де продають свіжий хліб та різну піцу, вже працюють.

За словами Коломацького селищного голови, з початку війни у громаду приїхало 5 500 ВПО. Зараз їх кількість зменшилася на 500 людей.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що у Коломацькій громаді є велика проблема з кадрами. Через те, що більшість чоловіків пішли воювати, у громаді не вистачає фахівців. 

Автор: Віта Яковлева